Viník masakru na Novém Zélandu nalezen - byly to tamní legální soukromé zbraně!

Viník masakru na Novém Zélandu nalezen - byly to tamní legální soukromé zbraně!
17 / 03 / 2019, 12:00

No, takže kdo myslíte, že mohl za ten nedávný útok ve městě Christchurch? Snad ten konkrétní útočník, co spáchal tento dozajista hrůzný čin? Anebo ti všichni z těch multikulti politiků, co svou nečinností, politicko-korektním přístupem a dlouhodobým neřešením mnohých zjevných problémů, nechávají nakonec eskalovat věci do tak hrůzných rozměrů? Ne vážení...

KOMENTÁŘ

"Mohly za to" (jak šlo koneckonců čekat...) TAMNÍ LEGÁLNÍ SOUKROMÉ ZBRANĚ. Dle tamní premiérky se totiž "…co nejdříve musí změnit zbraňové zákony…" - a což znamená pochopitelně jen další (zjevně pro zabránění podobných útoků neúčelné, ale všechny tamní majitele soukromých legálních zbraní notně omezující) zákazy (viz: //www.stuff.co.nz/national/111322923/prime-minister-says-nz-gun-laws-will-change-in-wake-of-christchurch-terror-attack ).

Nic nevadí, že již tam u nich mají zákony dosti utažené - a to nejen o mnoho přísnější, než máme u nás, ale dokonce v mnohých ohledech tamní zákazy jsou už nyní restriktivnější, než v EU vyžadují nyní požadované zákazy Evropské komise. Ani se například nebere v potaz to, že použitím u nich tam zakázaných 30 a více ranných zásobníků (které si ten, kdo chce pro páchání zlého skutku, vždy snadno sežene, namísto těch na Novém Zélandu do samonabíjecích pušek povolených maximálně do sedmi ran...) měl v tu chvíli ten útočník zbraň vlastně nelegální. Ono mu to v tu chvíli bylo totiž jedno... 

Není zde tak asi platné racionální vysvětlování, že kdo chce zbraň prostě mít, tak si ji sežene - legální či nelegální. A když chce někdo za každou cenu ublížit lidem a zabíjet je, nezastaví jej žel pražádné podobné zákazy. Když to totiž nebude jako zde puška, bude to zase jako mnohokráte už jinde před tím třeba nůž, sekera, náklaďák. 

Anebo ty lidi prostě masový vrah příště vyhodí do vzduchu plynem, jako u nás ve Frenštátu pod Radhoštěm, ať nemusíme pro příklad chodit zase tak daleko, tedy až k protinožcům. Kriminálník, vrah či terorista se prostě na nějaké zákony či předpisy, byť sebepřísnější, ohlížet nebude. Ať půjde o zákaz nošení zbraně, nebo dlouhého zásobníku - anebo třeba rychlou jízdu autem. Na takové věci přeci on kašle a přísnějším pravidlům se jen bude smát. Ty jen ztrpčí životy slušných občanů či jim dokonce zničí jejich koníčky, sporty a profese. 

Ale politici prostě musí konat - či to tak musí alespoň vypadat. A ač sami asi ví, že to nebude nic platné, legální soukromé zbraně a kvanta těch bezúhonných jejich majitelů, co respektují pravidla a nikdy nic neudělali (a neudělají), jsou v takovém případě vždy pohodlným terčem, ne?

 

Autor: Mgr. Pavel Černý, pplk. v.v., prezident LIGA LIBE

    

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.