Virus Zika zabíjel ve Venezuele a už je i v Číně

Virus Zika zabíjel ve Venezuele a už je i v Číně
Autor fotografie: Dollar Photo Club|Popisek: Ilustrační foto
12 / 02 / 2016, 09:15

Tři lidé zemřeli ve Venezuele na zdravotní komplikace spojené s virem Zika, řekl prezident Nicolas Maduro.

Noviny Correo Del Orinoco ve čtvrtek informovaly, že ve Venezuele je už 319 potvrzených případů viru Zika. Zpráva o venezuelských úmrtích se objevuje v době, kdy národy Latinské Ameriky bojují s virem, který podle všeho způsobuje poškození mozku u dětí. Zika vzbuzuje pozornost vzhledem ke znepokojivému spojení mezi virem a mikrocefalií, neurologickou poruchou, díky které se děti rodí s abnormálně malým hlavami. To způsobuje vážné vývojové problémy a v některých případech i smrt.

Virus Zika je flavivirus patřící do stejné rodiny jako žlutá zimnice, West Nile, chikungunya a horečka dengue. Ale na rozdíl od některých z těchto virů, neexistuje žádná vakcína, nebo lék k léčbě infekce.

Minulý týden americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí ohlásilo první případ místně získaného viru Zika v USA. Podle všeho se jednalo o přenos sexem, a ne více obvyklým způsobem, tedy komářím kousnutím.

Nejvíce případů nakažením virem Zika hlásí Brazílie, což budí velké obavy vzhledem k tomu, že tato země pořádáná letní olympijské hry v srpnu 2016. Světová zdravotnická organizace vyhlásila na šíření mikrocefalie globální zdravotní nouzi. 

Před dvěma dny byl potvrzen první výskyt Ziky v Číně.

Zdroj: CNN

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace