Víte, kdo je Chief Digital Officer?

Víte, kdo je Chief Digital Officer?
Autor: Redakce|Popisek: Ilustrační foto
08 / 06 / 2015, 20:30

Digitalizace přinesla novou IT pozici.

Novou a zároveň nepostradatelnou pozicí v IT odděleních velkých nadnárodních firem se stává takzvaný Chief Digital Officer, člověk zodpovědný za hladký přesun celého „analogového“ byznysu do digitálního prostředí. V posledních dvou letech tuto pozici obsadilo na tisíc firem po celém světě. Vyplývá to z údajů společnosti Stanton Chase, která se věnuje vyhledávání vrcholových manažerů.

Původní úkoly pro CDO se týkaly ve většině případů pouze digitálního marketingu a působnosti subjektů na sociálních sítích. Dnes už se ale mnohem více dostává do kontaktu s přímým prodejem, výrobou, službami nebo lidskými zdroji.

 „Ve své relativně krátké dvouleté historii tato pozice prošla mírným vývojem a dnes platí, že ideální CDO by měl úzce spolupracovat s výkonným ředitelem, členy rady a měl by mít na starosti digitální strategii společnosti,“ říká Jozef Papp, ředitel české pobočky Stanton Chase.

Poskytovatelé služeb se potřebují přizpůsobit rychlému vývoji potřeb zákazníků a nových technologií a zároveň se vypořádat s výzvami a příležitostmi, které přináší rychle se měnící tržní podmínky. Tyto společnosti potřebují CDO, který je schopen vést přechod do digitálního světa. Samotné technologické know-how však nestačí.

„CDO je zodpovědný za digitální transformaci firmy, což obnáší například i podporu a věrnost značce na sociálních sítích. Může to být třeba IT expert nebo bývalý generální ředitel, který je zodpovědný za adaptaci moderních digitálních technologií, jako jsou mobilní aplikace nebo marketingové trendy ve všech odděleních firmy. CDO se snaží vytvořit infrastrukturu a plánuje strategii co nejlepšího využití, zatímco CIO ji spíše udržuje,“ vysvětluje Papp.

Postupem času by měl ovlivnit každého zaměstnance, takže by firmy fungovaly jako plně digitalizované, integrované a vysoce flexibilní jednotky. Právě součinnost, ke které by měl CDO všechny zaměstnance vést, bude znamenat největší konkurenční výhodu v digitálním prostředí pro příštích několik let.

Autor: Stanton Chase

Pro další informace laskavě kontaktujte:
Pavel Jína, Junior Consultant, 
pavel.jina@hkstrategies.com
724 666 602

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace