Vítejte v Evropě! Objevili jsme web pro uprchlíky s návodem na infiltraci EU

Vítejte v Evropě! Objevili jsme web pro uprchlíky s návodem na infiltraci EU
Autor fotografie: Lesvosnews.org|Popisek: WELCOME TO GREECE
18 / 06 / 2015, 11:00

"Uvítáme všechny cestující na jejich obtížné cestě a přejeme všem z nich dobrou cestu!“ To není reklama cestovní kanceláře, ale takto vítá web w2eu.info nelegální imigranty. Tento server poskytuje informace pro uprchlíky při jejich cestě do a přes Evropu, včetně rad za hranicemi zákona.

Již dlouho se spekuluje o tom, zda je současná vlna uprchlíků především ze severní Afriky, někým řízená. Security Magazín objevil server, který tyto spekulace potvrzuje a dokazuje, že příval tisíců imigrantů je podporován přímo některými organizacemi v rámci EU. 

Manuál pro imigranty - poradenské služby k azylu, kontakty i jak se chovat

Oficiální server řeckého ostrova Lesbos přinesl informace o tom, že nelegální přistěhovalci, kteří mají dost peněz, obdrží od tureckých pašeráků lidí "dar" v podobě příručky, jakým způsobem se mají domáhat svých práv na území jednotlivých evropských států. Za manuál si údajně obchodníci s lidmi říkají o dva až pět tisíc eur.  

Zdrojem informací pro uprchlíky je s největší pravděpodobností server w2eu.info, který je uveden i na obálce příručky.//w2eu.info/

V sekci "O nás" se web charakterizuje takto

w2eu.info poskytuje informace pro uprchlíky a migranty, kterým by mohly být užitečné při jejich cestě do a přes Evropu. Na vnějších hranicích Evropy je nelidsky zacházeno s lidmi, kteří jsou v těžké životní situaci - je jim odepírán vstup, jsou uvězněni a deportováni. Chceme umožnit přístup k poradenství a užitečným kontaktům v různých evropských zemích. Máme v úmyslu aktualizovat všechny dostupné informace, ale azylový systém se neustále mění a proto musíte kontaktovat specializované právníky a poradce, abyste se ujistili, že tyto informace stále platí! 

V kontaktech v různých evropských zemích jsou uvedené nevládní neziskové agentury, charity, různá komunitní sdružení, nabízeny jsou ale také služby soukromých advokátů. Samotným vlastníkem domény w2eu.info je Bernd Kasparek, bordermonitoring.eu (podle WHOIS) z německého Mnichova.

„Potvrzuje se tím to, že některé státy, respektive organizace a mafie v nich, jsou do současné imigrační vlny zapojené. Když přelétám v rámci zemí Evropské unie, tak procházím rentgenem, kontrolují mi každou lahvičku a pomalu mne vysvlékají. Tady proudí desítky tisíc lidí bez pasu a bez lékařských prohlídek… Situace v EU je neúnosná,“ uvedla v reakci na existenci webu poslankyně a členka výboru pro obranu Jana Černochová (ODS).

„Mezi imigranty ze severní Afriky nevidím ženy a děti. Je zjevné, že to někdo podporuje a mne by  zajímalo, u koho končí peníze z tohoto výnosného byznysu s lidským neštěstím," dodala Černochová. Také podle poslance hnutí Úsvit Marka Černocha je situace alarmující.  "Imigranti se organizují a hledají cesty, jak zneužít ochrany lidských práv v EU. Jedinou cestou je důsledná kontrola hranic," řekl Černoch.

 w2eu.info/austria.en/articles/austria-asylum.en.html

Informace pro imigranty jsou členěny podle jednotlivých zemí EU (Česká republika mezi nimi není) a jsou v nich podrobně popsány podmínky pro udělení azylu, ale také například návody, jak se chovat a čeho se vyvarovat.

Pro ilustraci jsme jako cílovou destinaci uprchlíků vybrali sousední Rakousko:

"Policejní kontroly jsou nejčastějí ve vlacích, na veřejných místech (ulice, náměstí), stejně jako na dopravních uzlech, jako jsou nádraží. I když jsou v Rakousku přísné kontroly, někteří migranti dokážou přejít přes Rakousko do jiné země."

"V Rakousku jsou nezávislé nevládní organizace poskytující právní pomoc. Uvědomte si ale, že rakouské Sdružení pro lidská práva, které pracuje v uprchlických táborech má úzké vazby na vládu a nemá zájem vám pomoci při získání azylu! Raději kontaktujte některou z uvedených nevládních organizací. V Rakousku jsou i antirasistické skupiny, které se snaží podporovat migranty, ale jejich zdroje jsou omezené. "

"Pokud budete žádat o azyl, tak první věc, kterou budou policisté zjišťovat je, zda jste byli předtím v jiné zemi Evropské unie. Proto, pokud vám již dříve nebyly sejmuty otisky prstů, nemějte u sebe mince, jízdenky na vlak z jiné země, aby to nebylo použito jako důkaz pro neudělení azylu."

"Rakousko nezastavilo deportace do Řecka a ohroženi jsou zejména svobodní muži starší 18 let. Pokud vám hrozí deportace do Řecka, musíte OKAMŽITĚ podat odvolání u Evropského soudu pro lidská práva! To je jediný způsob, jak můžete zastavit deportaci. Musíte rychle reagovat ......Před podáním žádosti o azyl je nejlepší informovat se u kontaktních advokátů ..."

"Musíte řici jasně, že žádáte o azyl ("Ich möchte Asyl"), a znovu to zopakovat, pokud vás předají jinému policistovi nebo na jiné oddělení! Pokud budete žádat o azyl na policii, počítejte s tím, že budou prohledána vaše zavazadla (nejen z bezpečnostních důvodů, ale také s cílem najít dokumenty a důkazy o tom, jak jste přišli do Rakouska). Proto je velmi, velmi důležité, abyste u sebe neměli žádný důkaz (jízdenky na vlak, peníze, atd), který by naznačoval, že jste byli v jiných zemích EU. Neignorujte úřední dopisy a jakmile obdržíte rozhodnutí, pokuste si obstarat právníka nebo některou z nevládních organizací. Pokud vám bude žádost schválena, budete mít možnost pracovat a získat přístup k sociální péči."

Podobných informací pro uprchlíky je na webu celá řada, včetně návodů, jak jednat s úředníky a policisty, jak a co zdůvodňovat, jak se chovat, aby byl uprchlíkovi schválen azyl.

w2eu.info/index.en.html

w2eu.info/austria.en/articles/austria-overview.en.html

 

Zdroj YouTube, Sinanis John

Zatímco Itálie a Řecko opakovaně upozorňují na humanitární krizi způsobenou obrovským počtem utečenců, které přijímají na svém území,evropští politici se nejsou schopni domluvit ani na účinných opatřeních proti nelegální imigraci, ani na způsobu přerozdělení těchto uprchlíků. 

Bohaté unijní státy začaly vyhrožovat zrušením schengenského prostoru a některé ze států, především Francie, Rakousko, Švýcarsko, Německo nebo Maďarsko značně posílily ochranu svých státních hranic.

Server BBC uvedl v polovině května, že gangy ze severní Afriky pašují do Evropy spolu s dalšími imigranty i bojovníky IS a ani policie ani tajné služby neví, kdo je legitimní uprchlík a kdo terorista. A aby toho nebylo málo, internetová příručka Islámského státu "Jak přežít na Západě" radí svým stoupencům jak nejlépe jako tajný agent v EU sloužit IS a připravovat půdu pro nadcházející válku. 

V tichosti byly zapomenuty plány Federicy Mogherini z tureckého summitu NATO na vojenskou operaci s cílem zastavit nelegální převoz imigrantů přes Středozemní moře z Libye. 

 

 

 

Tagy článku