Vítejte zpátky v Německu, pane

Vítejte zpátky v Německu, pane
17 / 07 / 2018, 12:00

Bývalý tělesný strážce Usámy bin Ládina musí být dovezen na náklady německého státu z Tuniska zpět do Německa.

Sami A., salafistický kazatel a bývalý tělesný strážce Usámy bin Ládina, byl v pátek 13.7. ráno deportován z Německa do Tuniska. Žil v Německu od roku 1997, v roce 2000 absolvoval vojenské cvičení u talibanské vlády v Afghánistánu.

psali jsme: Bývalý spolupracovník Usámy bin Ládina: Islamismus je jako fašismus

Jenže den předtím rozhodl správní soud v Gelsenkirchen, že Samimu není v Tunisku dostatečně zajištěna bezpečnost. Rozhodnutí bylo úřadu BAMF doručeno až v pátek, kdy už se dotyčný nacházel na cestě z Düsseldorfu do Tuniska.

Mluvčí soudu v Gelsenkirchen informoval novináře, že Sami A. bude nyní muset být bez odkladu a na náklady německého státu dovezen zpátky do Německa.

Příslušné ministerstvo spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko si na rozhodnutí soudu chce stěžovat. Je ale možné, že tuniské úřady, které vůči Samimu A. mají také nějaké trestněprávní zájmy, jej prostě Němcům zpátky nevydají.

psali jsme: Muž, který zabil Usámu Bin Ládina, je na odstřel

Co k tomu dodat … starý profesor Sigmund Freud kdysi jako jeden ze základních pudů identifikoval pud smrti, agresivitu a destruktivní chování vůči sobě samémunebo ostatním. Docela by mě zajímalo, jak by zhodnotil dnešní poměry v Německu.

My se někdy divíme bojovníkům Hizballáhu či Hamásu, že jsou ochotni jít na porážku ve jménu Alláha, kterého ani nikdy neviděli; ale toto se mi nejeví o moc lepší.

P.S. Zpráva v novinách Die Welt vzbudila značnou reakci čtenářů. Už je pod ní přes tisíc komentářů, což je vysoký nadprůměr. Ten, který posbíral nejvíce kladných hlasů, zní takto.

„Ein Staat, der Terroristen und (Massen)Mördern Schutz gewährt und dabei seine eigenen Bürger gefährdet, wird zum Unrechtsstaat. Er verliert irgendwann die Akzeptanz und damit die Legitimation seiner Bürger. Mir wird immer klarer, wie der Untergang der Weimarer Republik und die Machtergreifung der Nazis möglich waren. Genau so“

V českém překladu.

„Stát, který dopřává ochranu teroristům a masovým vrahům a ohrožuje tím vlastní občany, přestal být právním státem. Pak jednoho dne ztratí akceptaci a legitimitu v očích občanů. Je mi čím dál jasnější, jak se mohlo stát, že se výmarská republika zhroutila a nacisté převzali moc. Právě takhle.“

psali jsme: Bin Ládin se snažil před smrtí použít svou ženu jako lidský štít, napsal jeho ,,popravčí"

Při neblahé tendenci Němců jít „ode zdi ke zdi“ se trochu obávám, jak toto jednoho dne skončí. Zejména přijde-li nějaká větší ekonomická krize, jako tehdy začátkem 30.let.

Jedním z důvodů, proč se hnědým košilím podařilo uchvátit kontrolu nad Německem, byl jejich slib, že potlačí pouliční násilnosti, kterých bylo v roce 1932 v německých městech mnoho. Zděšená střední třída se jim vrhla do náruče, aniž by tušila, co ji čeká.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte ví

 

Autor: Marian Kechlibar

//kechlibar.net/wordpress

 

Tagy článku