,,Vítěz brexitu" Boris Johnson nemá zájem o premiérské křeslo

,,Vítěz brexitu&quote; Boris Johnson nemá zájem o premiérské křeslo
Autor: redakční databáze|Popisek: Brexit
30 / 06 / 2016, 18:30

Bývalý starosta Londýna Boris Johnson tak učinil poté, co ho přestal podporovat jeho dosavadní spojenec,ministr spravedlnosti Michael Gove, a sám oznámil kandidovat na post předsedy Konzervativní strany.

Boris Johnson, který je považován za jednoho z ,,vítězů" brexitu, se nakonec nebude ucházet o křeslo premiéra po Davidu Cameronovi. Své rozhodnutí zveřejnil v pátek na tiskové konferenci potom, co oznámil současný ministr spravedlnosti Michael Gove, že bude sám kandidovat na šéfa konzervativců a stahuje tak podporu Johnsonovi.

Další kandidátkou na šéfa britských konzervativců a tedy i na premiéra, je ministryně vnitra Theresa Mayová. Tento týden oznámil navíc svou kandidaturu dosavadní ministr pro zaměstnanost a penzijní reformu Stephen Crabb. Johnsonovy šance na úspěch tím klesly, s čímž populární britský politik původně nepočítal.

V pátek Johnson také prohlásil, že nový lídr Konzervativní strany bude muset stranu sjednotit a zajistit důstojné postavení Velké Británie ve světě. k údivu přítomných novinářů i jeho podporovatelů dodal, že on touto osobou nebude.

Velký vliv na Johnsonovo rozhodnotí měla ,,emancipace" dosavadního ministra spravedlnosti Michaela Govea. Ten, ač s tím Johnson nepočítal, oznámil svoji kandidaturu na šéfa konzervativců a oslabil tak Johnsonovy šance na zvolení. Řada konzervativních poslanců se po oznámení Goveovy kandidatury ihned přiklonila k němu.

 

Zdroj: theepochtimes.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace