Vítkovice IT Solutions pracují na zvýšení ochrany Letiště Václava Havla Praha

Vítkovice IT Solutions pracují na zvýšení ochrany  Letiště Václava Havla Praha
Popisek: letiště Václava Havla
20 / 04 / 2017, 20:00

OSTRAVA 19. 4. 2017 – Vítkovice IT Solutions ze skupiny Vítkovice Machinery Group
posílí ochranné prvky Letiště Václava Havla Praha. Vítkovice dodají speciální infračervené sloupové závory a už tento měsíc začnou zprovozňovat první z 19 úseků určených ke střežení.

Nový infračervený bezpečnostní systém je doplněn otočnými i pevnými kamerami. „Po zapojení do centrálního bezpečnostního dispečinku pražského Letiště Václava Havla bude systém tvořit nedílnou součást centralizované ochrany našeho největšího mezinárodního letiště,“ dodal generální ředitel Vítkovice IT Solutions Vladimír Měkota.

Letiště v Praze - Ruzyni je řadu let chráněno speciálním radarovým detekčním systémem. Ten odhalí většinu osob, které by se pokusily neoprávněně vniknout na plochu letiště. Některé úseky jsou však komplikované pro radarovou detekci. Proto Český Aeroholding ve spolupráci s bezpečnostními experty letiště v Praze vypsal v roce 2015 soutěž na dodávku detekčních technologií, které by doplnily systém ostrahy letiště a pokryly prostory problematické pro radary. Tento tendr Vítkovice IT Solutions vyhrály.

Vítkovice IT Solutions spolupracují s různými bezpečnostními složkami působícími na letišti v Praze. Mimo jiné dodaly nové biometrické brány eGate. Ty rozšiřují komfort rychlého odbavení cestujících s biometrickým pasem v Terminálu 1. Provozovatelem je v tomto případě Ředitelství služby cizinecké policie ČR, investorem Ministerstvo vnitra a Ministerstvo financí.

Hodnota kontraktu na tzv. perimetrickou ochranu Letiště Václava Havla Praha, kde je investorem Český Aeroholding, se pohybuje okolo 16 milionů korun.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace