"Vítové si mohou blahopřát" - rozhodnutí ministrů vnitra EU o ničem

&quote;Vítové si mohou blahopřát&quote; - rozhodnutí ministrů vnitra EU o ničem
26 / 03 / 2016, 08:30

Komentář

Vítové si mohou blahopřát, mladší Vít nejprve popřeje staršímu Vítovi a poté starší Vít popřeje mladšímu Vítovi. Tak zněl rozkaz sv. Václava v Cimrmanově hře Blaník, rozhodnutí o ničem, ale bylo rozhodnuto.

To, co předvádí vrcholní představitelé EU, je něco mezi Cimrmanem a Kocourkovem. Když se jednoho rána dočteme, jak poslanci Europarlamentu chytají světlo do pytlů na ulici a poté ho nosí do zasedacího sálu, aby ušetřili náklady za elektřinu, tak už to nikoho asi nepřekvapí.

Jak jinak si vysvětlit prohlášení unijních ministrů odpovědných za spravedlnost a bezpečnost, že budou těsněji spolupracovat a vyměňovat si informace v oblasti bezpečnosti? Kolik nevinných obětí ještě bude muset zemřít, aby se tito pánové a dámy rozhoupali k přijetí rozhodnutí, které povede ke zvýšení bezpečnosti a bude naplňováno dle dohody? Je více než rok od atentátu na redakci časopisu a téměř půl roku od krvavých atentátů v Paříži, při kterých zahynula více než stovka lidí. Musel přijít další krvavý atentát, aby se rozhodli, že budou spolupracovat. Jsou jim životy obyčejných lidí skutečně tak lhostejné, že toto rozhodnutí přijímají až po bruselském atentátu? Nebo jsou tak zahlceni starostí o příchozí migranty, že starost o život a zdraví Evropanů odsunují kamsi do pozadí?

Evropský parlament je schopen přijímat zákony, které nařizují okurkám růst rovně, ale přijmout relevantní opatření, které povede ke zvýšení bezpečnosti obyvatel Evropy, to se jim jaksi nedaří. A pokud již nějaké přijmou, tak nejsou schopni dosáhnout toho, aby jej státní úředníci naplňovali. Kolik lidí ještě musí zaplatit životem, aby se tato situace začala řešit jiným rozhodnutím, než o blahopřání Víta Vítovi?

Autor: Lumír Němec, bývalý náčelník speciálního oddělení SOG

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace