Vláda daruje střelivo a kulomety na Střední východ na boj proti IS

Vláda daruje střelivo a kulomety na Střední východ na boj proti IS
Autor fotografie: Wikipedia/TSgt Michael Holzworth |Popisek: Ilustrační foto
25 / 01 / 2016, 08:30

Irácké a kurdské armádě chce ministerstvo obrany poslat přes 6500 nových i použitých samopalů a přes sedm milionů nábojů. Dalších téměř sedm milionů nábojů by mělo dostat Jordánsko. Vyplývá to z pracovních materálů, které má dnes projednat na svém jednání česká vláda.

O poskytnutí daru požádala vláda Irácké republiky, Kurdská regionální vláda v Irácké republice a vláda USA. Vojenský materiál by měl být poskytnout jako "věcný bezplatný příspěvek pro podporu iráckých ozbrojených a bezpečnostních sil v jejich boji proti tzv. Islámskému státu (IS).  Materiál je darován ve stavu, v jakém je. U použitých samopalů nelze garantovat funkčnost. Je proto doporučeno provést před bojovým použitím jejich revizi nebo tyto samopaly používat jako zdroj náhradních dílů," uvádí se v materiálu.

Jedná se mj. o  6600 kusů 7,62 mm samopalů vzor 58 V, z toho 3000 nových a 3600 použitých a 7,2 milionů kusů nábojů vz. 43 ráže 7,62 mm.

Další vojenský materiál by měl být darován na základě žádosti vlády Jordánského hášimovského království za účelem posílení schopnosti obrany před ozbrojenci tzv. Islámského státu. Má se jednat o 6,8 miliony kusů nábojů ráže 7,62 mm.

Jak se uvádí v dokumentech, "Dary jsou dalším příspěvkem České republiky v boji s terorismem."

Zdroj: Vláda ČR

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.