Vláda jmenovala Michala Koudelku ředitelem BIS - podle premiéra Fialy se ve funkci osvědčil

Vláda jmenovala Michala Koudelku ředitelem BIS - podle premiéra Fialy se ve funkci osvědčil
Autor fotografie: Bezpečnostní informační služba, bis.cz|Popisek: Michal Koudelka, ředitel BIS
09 / 02 / 2022, 15:00

Vláda s platností od 15.2. jmenovala Michala Koudelku ředitelem BIS. “V dalších letech chci zvyšovat profesionální úroveň našich důstojníků, kvalitu technického vybavení a dále rozšiřovat mezinárodní spolupráci, tak abychom mohli efektivně bránit bezpečnost státu,” řekl Koudelka. "Plníme, co jsme řekli. Považujeme za důležité, aby BIS měla v čele ředitele, který je plnohodnotný a v té funkci se osvědčil," uvedl premiér Petr Fiala (ODS).

Michal Koudelka (ročník 1965) nastoupil k BIS v roce 1992, působil v odboru boje proti terorismu, od roku 2006 do roku 2016 vedl odbor kontrašpionáže. Do čela BIS jej poprvé jmenovala v roce 2016 vláda Bohuslava Sobotky.

Plk. Koudelka poděkoval vládě i zaměstnancům BIS: "Děkuji vládě a všem, kteří podporovali moji práci, za důvěru. Moje díky patří také důstojnicím, důstojníkům a zaměstnancům BIS. Je to jejich každodenní trvdá práce a skvělé výsledky, díky nimž získala BIS respekt doma i v zahraničí. Bez jejich obětavosti, nasazení a zaujetí bych do křesla ředitele BIS znovu neusedl."

Mezi prvními komentoval Koudelkovo jmenování Jan Bartošek (KDU-ČSL), místopředseda PSP ČR: "Rozhodnutí vlády Petra Fialy jmenovat M. Koudelku ředitelem BIS velmi vítám. Je to jasný důkaz, že Česko nyní řídí samostatná vláda. Zatímco A. Babiš byl závislý na podpoře M. Zemana a musel mu všemožně ustupovat, vláda P. Fialy dělá suverénní politiku a podporuje bezpečnost ČR. Díky!"

Jmenování Michala Koudelky ocenil také senátor Pavel Fischer, předseda Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost: "Oceňuji, že vláda Petra Fialy napravila, co premiér Babiš nedokončil.  Kontrarozvědka bez ředitele byla oslabením ČR. Panu řediteli Michalu Koudelkovi a celé BIS přeji úspěch v náročné práci."

S gratulací se přidali na twitteru také poslanec Robert Králíček (ANO), člen Výboru pro bezpečnost a předseda Stálé komise pro kontrolu činnosti Vojenského zpravodajství: "Gratuluji BIS k jmenovaní Michala Koudelky jejím ředitelem," nebo europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): "Když je silný premiér, tak to jde! Gratuluji Michalu Koudelkovi ke jmenování ředitelem BIS. Dlouhodobě odvádí, stejně jako celá služba, skvělou práci a nebyl proto důvod oddalovat jeho jmenování. Jsem rád, že s tím vláda Petra Fialy neotálela."

„Jsem rád, že v čele BIS bude konečně ředitel s jasným mandátem a důvěrou vlády. Přesně to je pro efektivní řízení tajné služby klíčové,“ uvedl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN).

Tagy článku