Vláda kancléřky Merkelové pod tajným vlivem tureckých muslimů?

Vláda kancléřky Merkelové pod tajným vlivem tureckých muslimů?
02 / 08 / 2016, 14:45

Německá CDU je infiltrována tureckými nacionalisty a Erdoganovými lobbisty, napsal britský Breitbart.

Politici, kteří jsou sami přistěhovalci, v německé  Křesťansko-demokratické unii (CDU) Angely Merkelové, podezřívají ostatní členové strany, že zasahují do vládní politiky ve prospěch Erdoganovy vládnoucí strany AKP, informaci zveřejnil server parlamentnilisty.cz s odvoláním na britský server breitbart.com.

Zpráva obsahující 131 stran textu popisujících vliv tureckého prezidenta Erdogana a turecké lobby na CDU byla odeslána šedesáti členům parlamentu. Zprávu obdržela i německá kancléřka Angela Merkelová. Její autoři varují před rostoucím vlivem, který má turecká vládní strana AKP na německou politiku. Jeden z autorů zprávy Salim Cakmak prohlásil: „Křesťanská unie je infiltrována tureckými nacionalisty a Erdoganovými lobbisty.“

Jeden z poslanců CDU Wolfgang Bosbach vyzval všechny členy strany, aby brali zprávu velmi vážně. „Jestliže někteří členové naší strany, většinou sami původem migranti, šíří takovou informaci, všem vám radím, abyste to brali velmi vážně,“ sdělil německému Bildu v neděli Bosbach.

Bosbach ve světle posledních informací později varoval i před přílišným důrazem na multikulturalismus. „Deklarovaným cílem předsedy strany Taubera je stranu omladit, přivést více žen a udělal ji barevnější. Proti otevřenosti a pluralismu se nic namítat nedá, ale na druhou stranu musíme být velice opatrní s tím, koho si zveme do strany. Lidé hájící extrémní politická stanoviska nemohou být přijati či zůstat ve straně,“ uvedl politik.

Zprávu vytvořila síť sestávající z členů CDU zvaná „Unie různorodosti“. Většina z nich má zahraniční původ a jejich cílem je z Německa udělat „dobrý příklad země imigrantů“.

Vedení CDU se ke zprávě, kterou obdržel i ministr vnitra Thomas de Maiziére, zatím odmítlo vyjádřit.

Pravdou je, že obavy z Erdoganova vlivu na německou politiku nejsou něčím, co je třeba vypozorovat pouze v CDU. Například komisař pro integraci od sociálních demokratů Aydan Özoguz prohlásil, že se obává, že vztah k Turecku „mnoha muslimů žijících v Německu je často politicky ve velkém exploatován“.

Zpráva o rostoucím vlivu turecké vládní strany v Německu přišla v souvislosti s nedávným pochodem v německém Kolíně, kdy vyšlo do ulic města kolem 50000 Erdoganových příznivců, kteří mu tím vyjádřili podporu. Mezi účastníky pochodu byli i členové extremistické skupiny „Šedí vlci“.

V Německu je navíc 978 tureckých imámů, kteří pracují v 900 mešitách. Největší německá islámská organizace – Turecko-islámská unie pro náboženské záležitosti (DITIB) – je loajální prezidentu Erdoganovi a před volbami v Turecku její imámové vyzývali muslimy žijící v Německu, aby volili Erdogana, píše Breitbart.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.