Putin pochleboval íránskému prezidentovi: Naše diplomacie trvá 500 let, obchody závratně rostou

Putin pochleboval íránskému prezidentovi: Naše diplomacie trvá 500 let, obchody závratně rostou
Autor: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: Vladimir Putin
31 / 03 / 2017, 14:00

Ruský prezident Vladimir Putin si pochvaluje vztah s Íránem.

Ruský prezident Vladimir Putin označil Írán za ,,dobrého souseda" a spolehlivého partnera. ,,Rusko a Írán pojí mnoho let, pokud ne-li století, vzájemné spolupráce. Udržujeme diplomatické vztahy už vlastně přes 500 let. Írán je náš dobrý soused, spolehlivý a stabilní partner," řekl Putin na návštěvě prezidenta Íránu Hasana Rúháního.

Podle Putina obě země zatím spolupracovaly ve všech ohledech, které si stanovily, efektivně. ,,To se týká mezinárodních aktivit a řešení důležitých a akutních mezinárodních problémů. Přínosná je také spolupráce ne ekonomickém poli. Dosáhli jsme společně v těchto oblastech výrazných úspěchů," pochvaloval si spolupráci ruský prezident. Putin na schůzce obou státníků  zmínil, že ekonomický obrat mezi oběma zeměmi narostl za rok 2016 o 70%.

Oba prezidenti se shodli na tom, že jejich společným cílem je udržovat mír a stabilitu na Blízkém východě. ,,Náš hlavní cíl je posilování míru a stability v tomto regionu. Vývoj našich vztahů není namířen proti dalším zemím," prohlásil Hasan Rúhání. Íránský prezident dodal, že obě země nashromáždily mnoho zkušeností v boji proti světovému terorismu a vyjádřil naději, že v tomo úsilí se bude pokračovat i v budoucnu. Podle Rúháního se íránsko-ruské vztahy dostaly v současné do kvalitativně nové fáze.

 

psali jsme:

Írán chce od Ruska nakoupit zbraně za 10 miliard dolarů

 

Zdroj: tass.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace