Vlaky RegioJetu a Leo Expressu stojí, anonym nahlásil bombu

Vlaky RegioJetu a Leo Expressu stojí, anonym nahlásil bombu
Autor fotografie: Bratislavská župa (CC BY 2.0)|Popisek: Vlak RegioJetu
01 / 02 / 2016, 16:30

Praha/Brno/Ostrava (ČTK) - Anonym dnes nahlásil bombu ve vlacích RegioJetu a Leo Expressu.

16:30 / Policie kvůli tomu evakuovala přes 1000 lidí a vlaky prohlédli pyrotechnici. V jednom z nich narazili na podezřelý předmět, výbušninu v něm ale nenašli. Kolem 15:00 byly prohlédnuty všechny zastavené spoje a doprava se pomalu vracela do normálu. 

Opatření se dotklo 14 vlakových spojů soukromých dopravců v celé zemi. Policisté je museli zastavit všechny, protože anonym neupřesnil, ve kterém by měla bomba být. Po autorovi výhrůžky policie nyní pátrá, uvedla mluvčí.

Postižení dopravci jezdí převážně na trati z Prahy na Ostravsko, každý z nich také provozuje jeden pár vlaků z Prahy do Starého Města u Uherského Hradiště. Podle informací na webech dopravců vlaky kvůli policejním prohlídkám nabraly zpoždění mezi 30 až 240 minutami.

12:15 / ČTK to řekla Markéta Janovská z policejního prezidia. Policie zastavila vlaky, nařídila evakuaci cestujících, následovat budou pyrotechnické prohlídky vlaků. Problém se týká celé republiky.

Postižení dopravci jezdí převážně na trati z Prahy na Ostravsko, každý z nich také provozuje jeden pár vlaků z Prahy do Starého Města u Uherského Hradiště. Mluvčí Leo Expressu Petra Valentová uvedla jako očekávané zpoždění okolo 60 minut. RegioJet původně odhadoval 20 až 30 minut, nyní však předpokládá, že bude větší v závislosti na délce policejní prohlídky.

"Dostali jsme v 08:00 anonym o uložení bomby v jednom z vlaků a ve výhrůžce byl časový horizont pro vybuchnutí 180 minut. Dva vlaky v Praze už mohly po prohlídce odjet," uvedla Valentová. Mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj zdůraznil, že bezpečnost je pro dopravce klíčová. "Pro cestující je to nepříjemné a palubní personál jim poskytne veškerou součinnost při vyhledání návazného spojení a potřebné informace," uvedl Ondrůj.

Policisté museli zastavit všechny vlaky, protože anonym neupřesnil, ve kterém by měla bomba být. Podle odjezdových tabulí Správy železniční dopravní cesty, které jsou dostupné na internetu, činí aktuálně nejvyšší zpoždění u některých spojů 80 minut.

Tagy článku