,,Vlastizrádný" Havel, který nás zaprodal? Moralizující poslanec SPD už přestřelil

,,Vlastizrádný&quote; Havel, který nás zaprodal? Moralizující poslanec SPD už přestřelil
Popisek: Václav Havel
22 / 12 / 2018, 14:30

„Před sedmi lety zemřel jeden z největších vlastizrádců,“ napsal poslanec SPD Lubomír Volný na adresu Václava Havla. Volný má nepochybně právo na svůj názor na cokoliv, v tomto případě šel už za hranu. Bylo na něho podáno i trestní oznámení.

KOMENTÁŘ

Kde končí svoboda slova? A můžeme říkat opravdu všechno bez ohledu na určité  morální limity společnosti? Poslanec Lubomír Volný má v tom zřejmě jasno, když označil Václava Havla za vlastizrádce. Tady už výrazně přestřelil, nehledě na to, že bývalý prezident, který zemřel před sedmi lety, se nedopustil za 13 let svého prezidentství žádného vlastizrádného činu. Jinak by už ve své sobě nebyl ani prezidentem. 

psali jsme: Václav Havel: Komunistické vězení budoucího prezidenta nezlomilo

„Václav Havel sloužil nikoliv zájmům českého lidu, ale nadnárodních korporací. Své první vlastizrady se dopustil svým podílem na likvidaci českého zbrojního průmyslu, amnestií, která povraždila, znásilnila, zmrzačila, oloupila a okradla stovky, možná tisíce obětí, napsal dále na Facebooku Volný.

Naprosto zjednodušující a zavádějící pohled pana poslance, který vůbec nebere v potaz, co vlastně může prezident republiky na rozdíl od zákonné vlády dělat, ponechme stranou. Z jeho příspěvku čiší nenávist k člověku, který, ač si v některých věcech zasloužil být kritizován, udělal pro Československo a později Českou republiku daleko více než všichni poslanci SPD dohromady.

související: Je demokracie nejlepším způsobem vlády?

Špinění Václava Havla takto hrubým a namnoze zjednodušujícím způsobem, ještě když se nemůže bránit, je nehorázné a trapné. Volný by se měl za svá slova omluvit, nebo ať o Havlovi jednou provždy mlčí.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace