Vlivný senátor Sanders veřejně podpořil Clintonovou na funkci americké prezidentky

Vlivný senátor Sanders veřejně podpořil Clintonovou na funkci americké prezidentky
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Hillary Clintonová
12 / 07 / 2016, 19:45

Bernie Sanders prohlásil, že bude dělat vše pro to, aby se bývalá ministryně zahraničí stala novou prezidentkou USA.

Kandidátka na amerického prezidenta Hillary Clintonová se přece jen dočkala podpory od Bernieho Sanderse. Senátor se dříve sám ucházel o prezidentskou nominaci, avšak neuspěl. Na shromáždění v Portsmouthu veřejně po boku Clintonové deklaroval, že se ,,musí stát naší prezidentkou".

Sanders až nyní sdělil, že bude nakonec Clintonovou podporovat. Dříve se o jeho podpoře pouze spekulovalo a sám vlivný senátor v minulosti prohlašoval, že ji kandidátka na amerického prezidenta nemá vůbec jistou, a že bude záležet na volebním programu, který předloží.

Na shromáždění v Portsmouthu pak řekl, že ,,přišel na mítink objasnit, z jakých důvodů podporuje Hillary Clintonovou a proč se musí stát naší prezidentkou". V emotivní řeči pokračoval, když deklaroval, že ,,společně budeme v boji pokračovat za takovou vládu, která bude reprezentovat nás všechny a ne pouze jedno procento.

Vyzval k ,,politické revoluci", která by přeměnila USA, přičemž tato revoluce má pokračovat, pokud bude Clintonová skutečně zvolena americkou prezidentkou. To se Američané dozví na začátku listopadu.

 

Zdroj: abcnews.go.com

Tagy článku