Vloupání do rodinného domu se vydařilo - majitel přišel o více než milion korun

Vloupání do rodinného domu se vydařilo - majitel přišel o více než milion korun
Autor fotografie: Redakce|Popisek: Ilustrační foto
21 / 10 / 2014, 12:00

21.10.2014 / Vloupání do rodinných domů bylo v roce 2013 více o 22% než v předchozím roce. Letošní rok nebude lepší. Tentokrát se zloději vloupačka opravdu vyplatila.
Zdroj: Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

O zvýšeném riziku vloupání do rekreačních objektů se začínajícím zimním období jsme psali v našem článku Roste počet vloupání do chat a chalup - zatím skoro tři tisíce se škodou přes 52 milionů.

Problémem, na který opakovaně upozorňují i policisté, jsou i vloupání do rodinných domů. O tom, že za loňský rok počet případů vzrostl téměř o čtvrtinu, jsme psali v našem článku Jaká je struktura kriminality v České republice? Majitelé nemovitostí jsou dál nepoučitelní. Žádné zabezpečení, žádné alarmy.

Tentokrát zaúřadoval zloděj na Českolipsku, tuto sobotu odpoledne totiž vypáčil hlavní vstupní dveře rodinného domku a důkladně ho prohledal. A vyplatilo se. V obývacím pokoji našel ne příliš důmyslně schované klíčky od trezoru, který si otevřel a ukradl z něj 960 000 korun, 1 000 euro a zlaté náramkové hodinky v hodnotě 20 000 korun. Celkem majiteli vznikla škoda 1 012 000 korun.

Co je zarážející na celém případu je to, že si vloupání nikdo z okolí nevšiml a také to, že dům neměl žádné zabezpečovací zařízení, nebo nebylo aktivované. Přitom jeho cena je nepoměrně nižší než způsobená škoda.

Pokud policisté zloděje chytí, může "dostat natvrdo" až na 8 let. 

Psali jsme také:

Roste počet vloupání do chat a chalup - zatím skoro tři tisíce se škodou přes 52 milionů

Minialarm EPIR 3 - rychlé a spolehlivé zabezpečení chaty, garáže nebo karavanu

Odhalena organizovaná banda zlodějů aut. Policie "kradla" auta zpět a vracela je majitelům

Jak se účinně ochránit před kapesními zloději

Oběti zločinu na území ČR a pátrání po osobách a věcech

Kde v ČR se musíte nejvíc bát o své zdraví, život i majetek

Nárůst krádeží vloupáním do rodinných domků, drogové, majetkové i hospodářské kriminality

V loňském roce došlo k nárůstu trestné činnosti

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace