VMS HikCentral zefektivňuje správu kamerového systému

VMS HikCentral zefektivňuje správu kamerového systému
Autor: Hikvision|Popisek: HikCentral
11 / 05 / 2018, 14:00

Společnost Hikvision, přední dodavatel inovativních produktů a řešení v oblasti kamerových systémů, představila svůj nejnovější systém VMS s názvem HikCentral. Systém poskytuje řadu robustních a přizpůsobitelných řešení pro všechny typy situací a je možné jej snadno používat ke správě většího počtu zařízení.

HikCentral uživatelům nabízí množství funkcí včetně správy živého záznamu a playbacku, chytrého vyhledávání videa nebo řízení alarmů. K dispozici jsou dvě alternativy – serverové řešení a softwarové řešení – systém se může přizpůsobit jakýmkoliv potřebám nebo infrastruktuře.

psali jsme: Ultracitlivá bezpečnostní kamera pro inteligentní sledování a detekci

Aby uživatelé mohli při připojování se k systému využít jeho maximální flexibilitu, je možné využít tři rozhraní (klienty). Ovládací rozhraní je nejkomplexnější a je ideální pro každodenní použití. Webové rozhraní je navrženo tak, aby poskytovalo přístup prostřednictvích jiných zařízení. Mobilní klient dodá všude živý vzdálený přenos, což znamená, že uživatelé budou mít vždy aktuální informace.

Systém se vyznačuje jednoduchostí a efektivitou a díky funkcím jako k použití předem připravený software nebo předem aktivovaná licence jej lze nastavit velmi rychle. Přesněji řečeno, instalační balíček snižuje čas instalace na pouhé minuty. Poté následuje konfigurace o jednom kroku, která automaticky detekuje zařízení, synchronizuje jména kamer a ze zařízení plán nahrávání.

Systém je unifikovanou platformou, jež v rámci jednoho řešení kombinuje kamerové sledování, ALPR, POS a systémovou integraci třetích stran.

psali jsme: Venkovní kamera se čtyřicetinásobným zoomem pro snadný dohled nad městem

Disponuje také vysokou přizpůsobitelností a dostupností – systém je navržen tak, aby poskytl vysoký stupeň škálovatelnosti se schopností škálovat až na úroveň centralizované správy (např. v řídicím centru) a z opačné strany fungovat na úrovni regionů nebo poboček. Možné to je díky RSM serverům. Se single-spot a multi-spot zálohou za užití konfigurace RAID a Hybrid SAN je systém dostatečně chráněn před nepředvídanými událostmi. Má také integrovanou technologii od společnosti Rose Replicator Plus, která je zárukou spolehlivého chodu. V případě krizových situací tak mohou uživatelé zůstat zcela v klidu.

psali jsme: Avigilon uvede na trh nejnovější inovaci AI - technologii detekce ,,neobvyklého" pohybu

HikCentral nahrazuje platformu iVMS 5200 a bude skvělým nástrojem správy pro všechny typy aplikací v různých průmyslových odvětvích a podporuje širokou škálu monitorovacích kanálů. Nový systém bude používat např. skupina katolických škol v kanadském Edmontonu (850 kanálů) nebo banka sídlící v USA, která upgraduje svůj kamerový systém u všech poboček.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: Hikvision

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace