Vnuk Roberta Kennedyho bojoval na Ukrajině proti ruským okupantům

Vnuk Roberta Kennedyho bojoval na Ukrajině proti ruským okupantům
Autor fotografie: Pixabay, Free for commercial use|Popisek: Ilustrační fotografie
25 / 10 / 2022, 08:00

28letý Conor Kennedy až po návratu do USA prozradil, že bojoval ve válce na Ukrajině jako dobrovolník v Mezinárodní legii. Přiznal, že byl připraven během války zemřít. Před deseti lety byl Conor v médiích díky randění s popovou hvězdou Taylor Swift.

Nyní se vnuk Roberta Kennedyho, bývalého generálního prokurátora USA a bratra 35. amerického prezidenta Johna Kennedyho, opět dostal do médií. Tentokrát ale v jiném kontextu.

“Jako mnoho lidí jsem byl hluboce dojat tím, co se dělo na Ukrajině během posledního roku. Chtěl jsem pomoci. Když jsem se doslechl o Mezinárodní legii teritoriální obrany Ukrajiny, věděl jsem, že tam pojedu a druhý den jsem se šel zapsat na ambasádu,“ píše muž se slavným příjmením na svém Instagramu.

"Řekl jsem jedné osobě, kde jsem, a jedné osobě své skutečné jméno. Nechtěl jsem, aby se moje rodina nebo přátelé trápili, a nechtěl jsem, aby se tam ke mně chovali jinak než k ostatním. Když jsem do toho šel, neměl jsem žádné předchozí vojenské zkušenosti a nebyl jsem skvělý střelec, ale mohl jsem nosit těžké věci a rychle se učit. Byl jsem připraven tam zemřít. Takže brzy souhlasili, že mě pošlou na severovýchodní frontu.“

Kennedy přesně neprozradil, kolik času strávil na frontě. Nebylo je sice dlouhé období, ale "mnoho viděl a hodně zažil". Být vojákem se mu líbilo víc, než čekal. Zdůrazňuje, že měl štěstí, že se mohl vrátit domů. Navzdory rizikům a hrůzám války, pokud by se rozhodl znovu odjet na Ukrajině, udělal by to znovu.

Kennedy také pochválil své spolubojovníky a lidi, které potkal na Ukrajině: „Lidé, které jsem potkal, byli ti nejstatečnější, jaké jsem kdy poznal. Moji kolegové legionáři, kteří pocházeli z různých zemí a prostředí, zastupovali různé ideologie, jsou skutečnými bojovníky za svobodu. Stejně jako občané, které jsem potkal, mnoho z nich ztratilo vše ve svém dlouhém boji proti oligarchii a za demokracii,“ píše Kennedy a zdůrazňuje, že tato válka utváří osud demokracie v tomto století.

Zdroj: tvp.info, Twitter

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.