Vojáci obklíčili sídlo venezuelské prokurátorky kritizující režim

Vojáci obklíčili sídlo venezuelské prokurátorky kritizující režim
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: vojáci
05 / 08 / 2017, 16:00

Venezuelské bezpečnostní složky dnes obklíčily sídlo generální prokurátorky Luisy Ortegové, která je jednou z hlavních odpůrkyň režimu autoritářského prezidenta Nicoláse Madura.

Ortegová je kritičkou nového Ústavodárného shromáždění, které bylo podle ní zvoleno podvodně. Kontroverzní orgán se poprvé sešel v pátek.

Nové shromáždění bude mít podle právních expertů výjimečné pravomoci. Opozice se obává, že zruší parlament ovládaný právě opozičními poslanci a odvolá Ortegovou. Členové shromáždění podle agentury Reuters uvedli, že prokurátorku odvolají při první možné příležitosti.

Před sídlo prokuratury podle agentury AP dorazilo asi 30 vojáků a přístup k budově uzavřelo. Vláda tuto akci zatím nekomentovala. Ortegová ji na twitteru odsoudila a nazvala svévolným obléháním.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace