Letecká škola v Krasnodaru bude poprvé v ruské historii cvičit vojenské pilotky

Letecká škola v Krasnodaru bude poprvé v ruské historii cvičit vojenské pilotky
15 / 08 / 2017, 14:00

Poprvé v moderní historii Ruska budou k pilotnímu vojenskému výcviku připuštěny i ženy. Informovala o tom agentura TASS.

Rusko bude školit poprvé v historii moderního Ruska vojenské pilotky. Oznámil to o víkendu ministr obrany Sergej Šojgu. Ženy a dívky, které mají zájem se připojit k ruskému letectvu jako pilotky, budou moci se zapsat na vojenskou leteckou školu v Krasnodaru.

psali jsme: (VIDEO) Nervy z ocele, pilot sa zachráni až na poslednú chvíľu

Šojgu rovněž potvrdil, že stát se vojenskými pilotkami má pomerně malý okruh žen, nicméně žádostí o pilotní výcvik pozvolna stoupá. Podle Šojga obdrželo ruské letectvo několik stovek dopisů, v nichž ženy vyjadřují svůj zájem stát se pilotkami. Ministerstvo se tak na stoupající poptávku rozhodlo reagovat.

,,Je zde pár žen, které by se rády staly vojenskými pilotkami. Dostali jsme stovky dopisů, a proto jsme se rozhodli zapsat k výcviku první skupinu dívek ve vojenské letecké škole v Krasnodaru tento rok," prohlásil ruský ministr obrany. Samotné školení pak začne 1. října. I když vojenská letecká škola v Krasnodaru přijímala ženské kadetky již od roku 2009, nejednalo se o pilotní výcvik.

psali jsme: Jak vidí svět pilot legendárního špionážního letounu U-2

Podle Šojga bude výcvik výběrový a přijatých žen, jež mají zájem se stát pilotkami, bude okolo 15. Podle ministra obrany však současně ignorovat stoupající zájem žen o pilotní výcvik, které ruské letectvo registruje, a proto se bude počet zájemkyň postupně zvyšovat.

Zdroj: tass.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace