Vojenské cvičení USA a Jižní Koreje simuluje i útok na vedení Severní Koreje

Vojenské cvičení USA a Jižní Koreje simuluje i útok na vedení Severní Koreje
Autor: US Air Force|Popisek: Bombardér B-2
11 / 03 / 2016, 06:45

Spojené státy a Jižní Korea trénují preventivní úder severokorejskému vedení během největšího vojenského cvičení, které kdy bylo na těmito provedeno. Zvyšuje se tak riziko vojenské eskalace na Korejském poloostrově.

Společná cvičení "Foal Eagle" a "Key Resolve", která byla zahájena 7. března, začleňují i tzv. operační plán 5015, který zahrnuje preventivní úder proti severokorejskému jadernému arzenálu a vrcholovému vedení komunistického státu v Pchjongjangu. Uvedly to zdroje v Soulu.

"To je faktor, který zvyšuje riziko lokálního konfliktu nebo případných potyček na Žlutém moři," řekl Cheong Seong Chang, analytik společnosti Sejong Institute v Soulu pro IHS Jane´s.

Sedmnáct tisíc amerických vojáků se účastní každoročních cvičení (je to největší počet od roku 2008) po boku více než 300 000 jihokorejských vojáků. "Key Resolve", což je do značné míry počítačové velitelsko-štábní cvičení bude trvat 12 dní, zatímco "Foal Eagle" osm týdnů.

Na cvičení se bude podílet i jaderná letadlová loď USS John C. Stennis (CVN-74)

121012-N-MN975-053.JPG

a stejně tak i stealth bombardéry B-2.

Zdroj: IHS Jane´s

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace