Vojenskohistorická akce v Nizozemsku odvolána - pořadatel nemá licenci na vypouštění... CO2

Vojenskohistorická akce v Nizozemsku odvolána - pořadatel nemá licenci na vypouštění... CO2
Autor: Michaela Wecker|Popisek: Slag om Grolle 1627 - Holandsko 2017
17 / 10 / 2019, 16:30

Vedle sílícího tlaku proti nabývání a držení (nejen) historických zbraní z tzv. "protiteroristických" důvodů (protizbraňová směrnice EU) se zřejmě v dnešním světě dočkáme také omezování (nejen) vojenskohistorických akcí kvůli "exhalacím" oxidu uhličitého, protože mušketýři a kanonýři přispívají palbou (a vařením a zpěvem vojenských písní kolem táborových ohňů) ke globálnímu oteplování, jemuž se správně říká klimatická změna.

Na fb profilu Siege of's Hertogenbosch 1629, který se věnuje připravované akci re-enactmentu z období třicetileté války, se objevila 14. října zpráva, že akce je pro rok 2020 odvolána. To se občas z nejrůznějších důvodů může stát. Zažili to letos například napoleonští re-enactoři, když byla odvolána dlouho připravovaná akce k 210. výročí bitvy u bavorského Eggmühlu. I v bavorském případě šlo o ohledy enviromentální (mluvilo se o hnízdících ptácích a zemědělství). Ale ne tak neuvěřitelně absurdní, jakých jsme svědky nyní. Sedíte?

Vzpomínková akce věnovaná historické bitvě se nebude konat, protože město podmiňuje její financování "licencí na CO2". Oni skutečně žádají pořadatele, aby získal licenci, kterou potvrdí, že exhalace CO2 při výstřelech děl a mušket, a také z táborových ohnišť, nepřekročí jakési limity.

Ještě jednou: město v zemi, kde do jediného přístavu (Rotterdam) dorazí ročně 29476 velkých nákladních lodí, kam ročně přibude 323,2 milionu tun zboží, a odkud je odpraveno 145,7 tun zboží, nebo kde je třetí nejrušnější letiště Evropy (Amsterdam Schiphol) se 71 miliony pasažéry, kde ročně proběhne půl milionu vzletů a přistání, řeší množství CO2, které vzniká při spálení několika stovek kilogramů černého střelného prachu, a při spálení několika kubíků palivového dřeva.

Město 's-Hertogenbosch má na 150 tisíc obyvatel. Ve městě vznikla 1. listopadu 2010 "ekologická zóna", jež především zakazuje vjezd různých typů vozidel, ať již stále, nebo dočasně. Přezdívá se mu "zelené hlavní město Evropy". A jako pokrokové město hlídá každou molekulu CO2.

Černý střelný prach se kromě dusičnanu draselného a dřevěného uhlí skládá také ze síry pekelné. Je zřejmě otázkou času, kdy se proti vojenskohistorickým akcím po ochráncích bezpečnosti evropských obyvatel před teroristy a po ochráncích správné teploty naší planety postaví také náboženské instituce. Naštěstí nebudou moci účastníky těchto akcí upalovat, protože tím by rovněž přispěly ke globálnímu oteplování.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace