Volala po novém holocaustu. Neonacistická skupina podporující vraha Jo Coxové bude zakázána jako teroristická organizace.

Volala po novém holocaustu. Neonacistická skupina podporující vraha Jo Coxové bude zakázána jako teroristická organizace.
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Jo Coxová
12 / 12 / 2016, 17:30

Britská neonacistická skupina Národní akce, která volala po novém holocaustu, bude zakázána.

Ministryně vnitra Amber Ruddová dnes řekla, že krajně pravicová skupina, jež mimo jiné podporovala a schvalovala vraždu labouristické poslankyně, bude brzy být zakázána. Podle ní jde totiž o teroristickou organizaci.

 

Pokud vládní návrh posvětí i parlament tento zákaz, ocitne se Národní akce na seznamu teroristických organizací, jako jsou například Islámský stát či Al-Káida.

Ruddová k plánovanému zákazu krajně pravicové organizace řekla:

,,Jako ministryně vnitra se vyjadřuji jasně k tomu, že bezpečí našich rodin je vždy na prvním místě. Takže dnes dělám první kroky kroky k tomu, abych postavila Národní akci mimo zákon."

Ruddová uvedla, že Národní akce je rasistická, antisemitská a homofobní organizace, která podněcuje nenávist, oslavuje násilí a propaguje zvrácenou ideologii. Podle Ruddové nemají takové organizace jako Národní akce  v britské společnosti místo.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.