Vozidlo proti ,,neposlušným" demonstrantům. Koncern Kalašnikov představil monstrum na šesti kolech

Vozidlo proti ,,neposlušným&quote; demonstrantům. Koncern Kalašnikov představil monstrum na šesti kolech
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: Vozidlo Shield
02 / 09 / 2017, 08:45

Koncern Kalašnikov oficiálně představil vozidlo určené proti nepokojům, které způsobí ,,neposlušní" demonstranti.

I když je Koncern Kalašnikov znám pro své legendární pušky, pracoval i na svém dronu či autonomních zbraňových systémech, zkonstruoval šestikolové vozidlo, které budí respekt. Podle Koncernu Kalašnikov se jedná o nejmodernější vozidlo svého druhu na světě.

psali jsme: Koncern Kalašnikov představil horkou novinku: ,,Tichý" špionážní dron

Nyní představil vozidlo Shield (štít), které je určeno pro nasazení na riziková místa, zejména demonstrace, které se vymknou kontrole. Vůz je vybaven masivním roztažitelným štítem z oceli, který je připevněn na přední části vozidla. Štít pevně drží kovová paže.

Vozidlo má ve štítu otvory pro projektily či vypouštění slzného plynu. Štít má navíc má na své zadní části platformu, na níž může policista stát a zasahovat aktivně proti demonstrantům. Shield  disponuje také vodním kanónem.

psali jsme: Koncern Kalašnikov pracuje na autonomním zbraňovém systému s umělou inteligencí

Shield však není jediným vozidlem svého druhu, jak je Koncern Kalašnikov prezentuje. Na Slovensku už funguje ,,supervůz" na dálkové ovládání Božena Riot. Obrněné vozidlo disponuje též masivním štítem, kterým může zatarasit celou ulici.

Zdroj: popularmechanics.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.