Vrah Coxové byl obviněn policií z vraždy

Vrah Coxové byl obviněn policií z vraždy
Autor: redakční databáze|Popisek: střelba
18 / 06 / 2016, 15:15

Dvaapadesátiletý Thomas Mair měl mít napojení na britskou ultrapravicovou scénu.

Britská policie obvinila Thomase Maira, který ve čtvrtek zavraždil labouristickou poslankyni Jo Coxovou, z vraždy a z dalších trestných činů. Kromě jiného nedovoleného držení zbraní a napadení. Mair nejprve poslankyni fyzicky napadl, poté ji pobodal a nakonec chladnokrevně zastřelil.

Policisté z West Yorkshire oznámil, že obvinili hlavního podezřelého z vraždy labouristické poslankyně Jo Coxové. Mair se má dnes dostavit k soudu v londýnském Westminsteru, kde následně proběhnou jeho výslechy. Poté bude i oficiálně obžalován.

Podle policie měl mít Mair napojení na ultrapravicovou britskou stranu Britain first (,,Británie především"). Název této strany měl útočník vykřiknout, když došlo k napadení Coxové. Podle druhé verze je pak Mair ,,vlk samotář", který žil několik let osaměle a je v současné době bez stálého zaměstnání. Vraždu měl pak spáchat z vlastní sociální frustrace.

Poté, co byl Mair policií obviněn z vraždy a dalších trestných činů, britské mediální zákony nedovolují podávání takových zpráv, které by mohly ovlivnit výsledek soudu a Mairem.

Coxová byla první zavražděnou poslankyní od roku 1990. Na čas sblížila hlavní politické rivaly, předáka konzervativců Davida Camerona a labouristického šéfa Jeremyho Corbyna. Ti se společně vypravili na místo vraždy a uctili památku Coxové.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace