Vrah šachista: Původně chtěl dát mat třetím tahem, ale nakonec zaplnil skoro celou šachovnici. Nešlo mu o sex, jen o pokrytí

Vrah šachista: Původně chtěl dát mat třetím tahem, ale nakonec zaplnil skoro celou šachovnici. Nešlo mu o sex, jen o pokrytí
Popisek: Alexandr Pičuškin
06 / 04 / 2018, 18:30

Alexandr Pičuškin (1974), vášnivý hráč šachu, si dal za úkol zabít tři lidi. Tři – to je nejmenší počet tahů, kterým lze dát v šachu mat. Nakonec zabil 63 lidí, což je jen o jednu oběť méně, než kolik je políček na šachovnici. Výsledek partie ale každopádně nejsou fanfáry, ale basa.

Saša vraždil v Bitcevském lesoparku v Moskvě, což je temné místo, ne příliš vzdálené od Kremlu (cca 30 km). Jako vraždící nástroj volil kladivo, což je symbol času na šachových hodinách.

První vraždu spáchal v roce 1992, kdy zabil svého spolužáka ze základní školy, se kterým se nepohodl ohledně symboliky dámského gambitu. Pak přišli další a Saša číhal v křoví na svou šanci.

psali jsme: Zabila své děti a pak prosila v televizi údajného únosce, ať jí její andílky vrátí

Celkem zabil 63 kolemjdoucích. Dělníka, rolníka, sekretářku, tajemnici, všechno jedno. Když se ho ptali, proč to všechno, odpověděl: „Stačí někoho zabít - a jak se vám hned zachce žít!"

Bitceský lesopark v Moskvě. Místo, kde Pičuškin vraždil

Bitcevský lesopark v Moskvě. Místo, kde Pičuškin vraždi

Řádil tak v Bitcevském parku 14 let, což je cca jedna mrtvola za tři měsíce. Těla zpočátku házel do kanalizace, později, když zlenivěl, je nechával jen tak ležet. Dokázáno mu bylo jen 48 vražd.

Poslední přiznanou (paměť je prevít), 63. vraždu spáchal v roce 2006. Pozval na procházku kolegyni z práce, kyprou Marinu. Ta však před smrtí stihla poslat esemesku, v níž psala, že jde na schůzku s Pičuškinem. Po celkem slibné konverzaci ji ubil šesti ranami kladivem.

psali jsme: Henry Lee Lucas a jeho skleněné oko: Opravdu postupně zabil 3 tisíce lidí, nebo se jen přiznával k cizím vraždám, protože si chtěl zakouřit?

„Dělal jsem si, co jsem chtěl. A sám jsem se vzdal policajtům, nemyslete si, že jste mne dopadli kvůli jedné esemesce", prohlásil Pičuškin, když se vzdával na policii v centrální Moskvě.

Po soudním procesu odmítl být u rozsudku. Zdůvodnil to slovy: "Svoji závěrečnou řeč věnuji hluchoněmým."

Byl odsouzen k doživotnímu trestu.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Autor: hop

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.