Vrah s promítačkou: Jaroslav Papež ubodal v promítací kabině kina Metro chlapce, kterého nalákal na detektivku

Vrah s promítačkou: Jaroslav Papež ubodal v promítací kabině kina Metro chlapce, kterého nalákal na detektivku
Popisek: Jaroslav Papež
14 / 03 / 2018, 18:00

Jaroslav Papež (24) pracoval v roce 1966 jako promítač v pražském kině Metro (na Národní třídě). Neděle 5. června byla jeho posledním dnem před nástupem trestu za výtržnictví.

Bylo horko, tak před příchodem do práce vypil několik piv a pokračoval i v promítací kabině. Kolem druhé hodiny po poledni si všiml, že v pasáži postává malý chlapec (11). Pozval ho do kabiny pod záminkou, že odtud může sledovat mládeži nepřístupný film o komisaři Maigretovi.Když vešli dovnitř, Papež zamkl a vyzval malého Pepíka, aby se svlékl. Že prý je v kabině velké horko. Pak ho začal osahávat. Po začátku promítání Papeže napadlo, že by mohl chlapce ostříhat, a udělal to.

Pepík chtěl domů, snažil se utéci. Papež ho ale nepustil, ani když začalo promítání dalšího filmu.

psali jsme: Bostonský Bělouš Bulger: Změnilo ho LSD, vraždil jako šílený a udával policii své konkurenty. Udala ho Miss Island

Když si ale chlapec oblékl košili a snažil se otevřít dveře, bodl ho Papež několikrát nůžkami do srdce. Pak ho několikrát udeřil do hlavy těžkou lepičkou na filmy. Chlapec však ještě žil, tak ho Papež uškrtil motouzem.

Pak mrtvého chlapce odtáhl do zadní části promítací kabiny a shodil do šachty pod ní. Pak tělo zaházel různými věcmi. Papež v kabině uklidil a pokračoval v tom i další den, protože se rozhodl, že do vězení ten den nenastoupí.

Tři dny po vraždě se začal ze šachty šířit hnilobný zápach. Papež proto napsal svému kolegovi vzkaz, že následujícího dne už nepřijde, neboť musí nastoupit výkon trestu (ač to neměl v úmyslu). Náhradník však odmítl pro silný zápach, který se už rozšířil po celém kině i pasáži, do kabiny vstoupit.

Přivolaní policisté mrtvolu hned objevili. Na těle našli 36 bodných a řezných ran kolem krku utažený papírový motouz. Kriminalisté navíc našli krvavý otisk vrahovy dlaně.

psali jsme: Robert Fisher: Uznávaný lékař zastřelil manželku, podřízl své dvě děti a vyhodil dům do povětří. Nebo to bylo jinak?

Jaroslava Papeže našla policie doma v rodinném domku na Chodově (dnes sídliště), kde žil s matkou. Schovával se v hromadě prken.

Nezapíral. Navíc ho usvědčovaly krevní stopy a odstřižky vlasů nalezené na jeho svršcích. Dostal trest smrti.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Autor: hop

 

Tagy článku