Vrah v Marseille zabíjel s výkřikem Allahu akbar na rtech

Vrah v Marseille zabíjel s výkřikem Allahu akbar na rtech
01 / 10 / 2017, 16:00

Potvrdila to francouzská policie, která vraha zastřelila.

/AKTUALIZOVÁNO/ Útok se odehrál na vlakovém nádraží Saint-Charles v Marseille. Neznámý muž zde napadl dvě ženy nožem, které ubodal k smrti. Jedna zemřela namístě, druhá podlehla bodným poraněním krátce potom. Vojenská hlídka, která na nádraží zrovna patrolovala, útočníka zastřelila. Na místo  dorazil krátce po útoku ii ministr vnitra Gerard Collomb.  Podle serveru RT policie šetří čin jako akt terorismu.

 

Francouzští vojáci zastřelili útočníka, který s výkřiky Allahu akbar, tedy "Bůh je veliký" zaútočil na hlavním nádraží v  jihofrancouzském Marseille. Obětmi útočníka se staly dvě ženy.

Nádraží a okolí je uzavřeno, na místo míří francouzský ministr vnitra Gérard Collomb.

 

Zdroj: AFP, RT 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.