Vrak letu MS804 nalezen

Vrak letu MS804 nalezen
16 / 06 / 2016, 07:45

Egyptští vyšetřovatelé oznámili nález vraku letu MS804 společnosti EgyptAir, který zmizel nad Středomořím minulý měsíc.

V prohlášení bylo uvedeno, že pátrání identifikovalo "několik hlavních míst trosek". Výzkumná ponorka již poslala první obrázky trosek.

66 lidí na palubě letu MS804, který havaroval dne 19. května při letu z Paříže do Káhiry.

Psali jsme: Osud letu egyptského Airbusu stále neznámý

Letadlo Airbus A320 zmizelo z řeckých a egyptských radarů aniž by vyslalo nouzový signál. Egyptská vyšetřovací komise uvedla, že vyšetřovatelé na palubě pátracího plavidla John Lethbridge, které bylo smluvně zajištěno egyptskou vládou, by teď mělo sestavit mapu rozdělení vraku.

Co zatím víme?

  • Let MS804 EgyptAir zmizel nad východním Středomořím brzy ráno ve čtvrtek 19. května s 66 cestujícími a členy posádky na palubě.
  • Některé povrchové úlomky byly nalezeny 290 km severně od egyptského města Alexandrie.
  • Signály z letadla indikovaly, že byl zjištěn na toaletě a v oblasti letecké elektroniky pod kokpitem kouř.
  • Oblast hledání je jednou z nejhlubších ve Středomoří - více než 3 000 metrů v některých částech.

Teroristický útok nebyl vyloučen, ale žádná extrémistická skupina se k tomuto činu nepřihlásila, možnostmi jsou jak lidská chyba, tak selhání techniky.

Podle řeckých vyšetřovatelů, se letadlo otočilo o 90 stupňů doleva, pak o 360 stupňů doprava, kleslo z 11 300 metrů do 4 600 metrů a následně do 3 000 metrů, než se ztratilo z radarů.

Zdroj: BBC

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace