Vražda amerických novinářů v přímém televizním přenosu

Vražda amerických novinářů v přímém televizním přenosu
Autor fotografie: CNN / YouTube/screenshot|Popisek: reportérka Alison Parkerovou
26 / 08 / 2015, 16:00

AKTUALIZOVÁNO / Televizní stanice CNN uvedla, že úřady už znají totožnost pachatele, který na oba reportéry vystřílel šest nebo sedm ran. Je jím bývalý kolega obou novinářů.

19:45 / Střelec, bývalý zaměstnanec televizní stanice Vester Lee Flanagan (41) z Virginie, se tímto způsobem posmtil za to, co považoval za "rasové ústrky". Celý útok si nahrál na video a zveřejnil ho na sociálních sítích pod pseudonymem Bryce Williams . Pak se chtěl zastřelit. Při pokusu o sebevraždu utrpěl vážné střelné zranění. Muž byl převezen do nemocnice, kde se podle okolností pokusí o jeho záchranu nebo ho prohlásí za mrtvého (zdroj: zahranicni.eurozpravy.cz). 

Podle serveru independent.co.uk podal Flanagan v roce 2000 žalobu pro diskriminaci na stanici WTWC-TV (pobočka NBC na Floridě). V žalobě uvedl, že jeho a dalšího černého spolupracovníka jejich kolegové nazývali "opicemi" a údajně tvrdili, že  "černoši jsou líní a neměli by využívat dotace a stipendia a další ekonomické výhody." 

16:00 / V ranním živém televizním vysílání stanice WDBJ7 v americké Virgínii zastřelil neznámý útočník reportérku i kameramana.  

Dva novináře, čtyřiadvacetiletou reportérku Alison Parkerovou a o tři roky staršího kameramana Adama Warda zastřelil zatím neznámý pachatel během dnešního přímého televizního přenosu v americkém státě Virgínie. Útok se odehrál zhruba ve tři čtvrtě na sedm ráno místního času.

Střelba se odehrála při rozhovoru ve vysílání regionálního televizního kanálu WDBJ7 v nákupním středisku v centrální části státu. Během přenosu zaznělo několik výstřelů a křik člena televizního štábu. Poté bylo vysílání přerušeno, informovala televize CNN, která s kanálem WDBJ7 spolupracuje. Na místě jsou policisté. Zdroj ČTK, iDnes.cz

Sledujte kanál CNN

YouTube, CNN

 

 

Tagy článku