Vražda slovenského novináře: Virtuální realita v přímém přenosu. Krásná Mária spáchala jen to, že pracuje jako asistentka. A co převrat? Bude?

Vražda slovenského novináře: Virtuální realita v přímém přenosu. Krásná Mária spáchala jen to, že pracuje jako asistentka. A co převrat? Bude?
Popisek: Mária Trošková-koláž
02 / 03 / 2018, 17:00

Může vražda mladého páru způsobit státní převrat? Jak vidno na posledních událostech na Slovensku, tak ano. A přitom se zatím neví ani to, zda v případě Jána Kuciaka (†27) a jeho přítelkyně (†27) nešlo například o vraždu ze žárlivosti. Dluhy? Drogy? Kdo ví. Nic se však neprodává lépe než vražda s politickým motivem a krásná slečna.

Zatímco je policie na samém začátku vyšetřování, slovenský mainstream a opozice (včetně té maďarské) už mají jasno – vražda mladého páru v zapomenuté vesnici u Galanty směřuje k premiérovi Robertovi Ficovi (53) a jeho krásné asistentce Márii Troškové (23).

Jde o mimořádný tlak, který se již projevil mimo jiné i tím, že premiéra začínají opouštět jeho vlastní ministři. Tedy: Na Slovensku se hroutí vláda.

Krásná Mária Trošková je finalistka Miss Universe a současná asistentka premiéra Roberta Fica. Když hledáš slabinu, hledej ženu, která ji promění v nejmocnější zbraň. Mária Trošková vystřídala několik zaměstnání, než dostala nabídku od úspěšného premiéra. Byla modelkou, moderátorkou, brigádnicí a mimo jiné pracovala i pro italskou firmu, kterých je na Slovensku několik desítek.

Místo činu

Ale zpátky na místo činu: Ví se jen to, že zemřel mladý pár. Je známo jak, ale není známo proč. Jak vlastně vznikl příběh o premiérovi a jeho sexy asistence a jejích vazbách na mafii?

Podľa informácií TV Markíza našla polícia v rodinnom dome krátko pred polnocou mŕtve telo muža a ženy. Mladá žena a rovnako starý muž mali 27 rokov. Podľa informácií televízie mali mať na jar svadbu a dom iba nedávno kúpil,“ píše slovenská Pluska. Víc se zatím neví.

psali jsme: Korzár: Slovenská policie zadržela Itala, o kterém psal Kuciak

Pátrání může připomínat chůzi bažinou nebo „hledání rýmů“. Premiér Fico, jako ironicky označovaný svými nepřáteli jako „Velký mačo“. Když se mu chceme dostat na kobylku, pátrejme v jeho nejbližším okolí. Vida! Jeho asistentka je mimořádně sexy! Co o ní víme? Například, že pracovala pro Italy. Vražda novináře? Je tu jeden z vesnice „Veľká Mača“… že by?

Revoluce? Až zítra!

Osud premiéra Fica (SMER) teď leží v rukou jeho ministra vnitra Roberta Kaliňáka (SMER). Ten musí jednat rychle, protože opozice už chystá demonstrace (až se oteplí, i na Slovensku je hluboko pod nulou a všechny rozhovory začínají pozdravem: „To je ale zima!“).

premiér Robert Fico a Robert Kaliňák

Slovenský premiér Robert Fico a ministr vnitra Robert Kaliňák 

Víme, že zavražděný mladý muž byl novinář, ale není jasné, zda měla jeho práce s jeho smrtí nějakou souvislost. Vše zatím nasvědčuje, že neměla žádnou.

Oběť (ona nebo on) pustili vraha (vrahy dovnitř). Na stole stojí tři nedopité šálky kávy. Na místě činu nebyly žádné stopy zápasu. Oběti byly zastřeleny zblízka, zřejmě ve chvíli, kdy s vrahem mluvili. Ona v obývacím pokoji, on, takřka symbolicky, u dveří do sklepa.

Zajímavým momentem jsou nábojnice. Údajně se našla na místě jedna, která byla postavená (vrahem), což je vzkaz italské mafie. Policie však tuto skutečnost označila jako fámu – nábojnice byly zkrátka rozházené kolem, zřejmě proto, že byl vrah nervózní a přebíjel zbraň.

Může to působit dojmem, že se někdo (mainstream) snaží svést pozornost na tzv. „italskou stopu“, tedy že šlo o pomstu. Stále však není jasné, zda nešlo o vraždu ze žárlivosti, nesplacenou půjčku (zavražděný Ján Kucian loni koupil dům, ve kterém byl pak zastřelen), nebo dokonce o loupežnou vraždu – sice se zdánlivě nic neztratilo, ale vrah mohl chtít jednu konkrétní věc, například drogy.

Fáma dělá dějiny

Fáma o nábojnici nás vede do světa mafie, a to po sérii oslích můstků: Premiér Fico má fešnou asistentku. Sám si zakládá na tom, že je (stejně jako ruský prezident Putin) fyzicky zdatný. Poměr? Ale kdeže, to je chabé. Asistentka pracovala pro italskou firmu, která se na Slovensku překvapivě nezabývala módou, ale palivy.

Italové však nejsou jen móda, natož špagety. Je to také „mafie“, například Cosa Nostra nebo, což je ještě lepší, „Ndrangheta“, což je něco jako zamumlání těsně předtím, než vám vrah prostřelí hlavu a pak vedle vašeho bývalého těla postaví prázdnou nábojnici.

Ján Kuciak s přítelkyní

Zavražděný novinář Ján Kuciak a přítelkyní Martinou

Podle našich informací dorazil několik dnů před vraždami na Slovensko muž, který se vždy záhadně objevuje tam, kde se pod tlakem nějaké událostí zaktivují neziskové organizace a následně i masy.

Marcello Fabiani - pravá ruka miliardáře George Sorose, štědrého dárce „těch správných“ neziskových organizací (například v Maďarsku vystavených klatbě), který nedávno uspěl při převratu na Ukrajině a následně ostrouhal při prezidentských volbách v USA.

Jen s mírnou nadsázkou lze říci, že kam přijede Fabiani, tam hrozí státní převrat. Součinnost mainstreamových médií je děsivá.

Velká Mača

Obec Veľká Mača, kde byl pár zavražděn

Zde máme materiál se zárodky příběhu: Fico, který umí kliky (Velký mačo) a sošná Miss Universe s její vazbou na Italy. Pokud chceme převrat a máme k ruce zástup neziskovek (z nichž většina má na praporci demokracii, gender a mír) zbývá poslední střípek mozaiky – událost (Veľká Mača – tak se jmenuje vesnice, kde došlo k vraždám), která dá všechno do pohybu.

Možná však stačí jen být ve střehu.

Mladý zavražděný novinář Ján Kuciak byl pouhý začátečník. Za svou krátkou kariéru napsal asi dvě stě článků, drtivou většinu z nich přímo z redakce, aniž by vystrčil nos do terénu, natož aby se setkával s „velkými rybami“.

Neviditelný novinář

Byl to analytik, nikdy nešel do ničeho nebezpečného, do žádného střetu,“ říká šéfredaktor webu Aktuality.sk Peter Bárdy a dodal, že je mu přijde zvláštní, že byl někdo vraždil Kuciaka kvůli jeho práci.

psali jsme: Na Slovensku byl zavražděn investigativní novinář s přítelkyní

Byl takový neviditelný. Seděl v redakci a vy jste si ho ani nevšimli, jako by ani nebyl,“ vzpomíná šéfredaktor serveru aktualne.sk Peter Bárdy. Server aktualne.sk patří do mediálního domu Axel Springer, podobně jako nejčtenější slovenský tisk Nový čas (alternativa českého Blesku). Patří však mezi průměrné weby, není to médium, které by hýbalo veřejným míněním jako například deník Nový čas. Na internetu patří serveru aktualne.sk v sekci zpravodajství až čtvrté místo.

Poslední téma analytického novináře Kuciaka byla italská mafie na Slovensku. O stejném tématu uveřejnila slovenská média několik článků. Nic nenasvědčovalo tomu, že by měl „bombu“, která pohne veřejným míněním, natož aby ohrozila premiéra Fica.

Pokud chceme téma, které má ambici způsobit státní převrat, potřebujeme vraždu či obecně smrt. Pokud Sorosův muž Marcello Fabiano přijel na Slovensko právě proto, pak nasedl na správné letadlo. Ostatně také na Ukrajině byla rozbuškou státního převratu na Majdanu smrt demonstrantů po výstřelech neznámých odstřelovačů.

Příběh je to pěkný - mladý slovenský „investigativní“ novinář zastřelen italskou mafií s vazbami na premiéra.

Ndrangheta!“

Je shoda jmen „Velký mačo“ premiér Fico - a vesnice „Veľká Mača“, kde byl zavražděn bezvýznamný novinář, opravdu je náhoda?

Na realitu si musíme ještě počkat.

 

Autor: hop

 

Komentář se nemusí shodovat se stanoviskem redakce

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace