Vraždil podle filmu: Úchyl Roman Postl (†39) byl zastřelen uprostřed svého zrůdného plánu zabít SEDM lidí

Vraždil podle filmu: Úchyl Roman Postl (†39) byl zastřelen  uprostřed svého zrůdného plánu zabít SEDM lidí
Popisek: Roman Postl
18 / 04 / 2018, 18:00

Roman Postl (1969 –2008) zabil pět lidí. Proč? Protože bral tolik morfia, kolik by to nesnesl ani kůň. Zemřel po zásluze – když ho smrtelně ranili policisté po jeho poslední vraždě.

Život a smrt jako jedna velká výmluva. Začínal jako celník. Když jeho sestra, také zaměstnaná u celní správy, v polovině 90. let zemřela na rakovinu, začal mít i on pocit, že umírá.

Bolesti tlumil velkými dávkami morfia, které sháněl načerno od lékařů nebo lékárníků. Dávky neustále zvyšoval. Měl halucinace, viděl duchy, v autě panikařil, že se proti němu řítí letadlo.

psali jsme: Útěk z Alcatrazu: Papírové hlavy, pila, labyrint šachet a člun z pláštěnek. Zde nezbývá než smeknout. Vánoční pohlednice matce uprchlíků

V roce 1998 byl stíhán za výtržnictví a ublížení na zdraví. Pak na diskotéce Černý Orel v Oseku vystřelil do vzduchu. Přišla ochranka, Postl ji postřelil a poté dorazil, když do těla mladíka, ležícího na zemi šestkrát vystřelil.

Pak Postl zvolal: „Sláva! Sláva! Třikrát sláva!“ Byl zatčen den poté. Soud ho pak poslal na 13 let za mříže. Ve vězení se Postl choval slušně, tak byl po odpykání dvou třetin trestu propuštěn. Našel si práci lakýrníka.

Když odložil štětku, zastřelil a okradl teplického podnikatele v jeho bytě. To už bylo v rámci plánu, že za každý rok za mřížemi jeden mrtvý. Chtěl jich zabít sedm. Zřejmě se inspiroval filmem „Seven“, kde vrah vraždil podle hříchů (hlavní role Brad Pitt).

psali jsme: Dřevěná pistole namazaná krémem. Příběh mariňáka, který se stal bankovním lupičem. Z vězení unikl třikrát. Rád rukojmím třásl rukou

Policie ho nakonec dopadla po vraždě číslo pět. To už měl štvanec Postl za sebou smrt kolemjdoucího, ženy s nadějí, vietnamského prodavače, obsluhu pumpy a kumpána. Osudnou se stala Postlovi, který žil většinu času na pervitinu, přestřelka s policií.

Během této honičky (policité mají lepší mušky) byl smrtelně raněn a záhy zemřel v nemocnici. Kulkám neporučíš.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Tagy článku