Vražedkyně ve vězení otěhotněla. Soud ji pustil na svobodu. Jak si opatřila sperma? Expert říká: Jsou tři možnosti, ale zřejmě to udělala takhle…

Vražedkyně ve vězení otěhotněla. Soud ji pustil na svobodu. Jak si opatřila sperma? Expert říká: Jsou tři možnosti, ale zřejmě to udělala takhle…
Autor fotografie: flickr.com (public domain)
15 / 06 / 2019, 08:30

Návod pro začínající vražedkyně: Můžete zabít lidí, kolik chcete a soud vás pustí na svobodu, když včas otěhotníte. K tomu může dojít těsně před nástupem do vězení, nebo – jako ukazuje tento případ, i za mřížemi.

Dárci spermatu hrozí v tomto případě trest odnětí svobody až na tři roky.

Petra Janáková (28) dostala doživotí za vraždu sběratele známek, kterého zastřelila v autě zezadu do hlavy. Tělo pak spolu se svým manželem pohodila v kukuřičném poli.

Soud jí letos v březnu snížil trest na 30 let. Odseděla si dva roky. Otěhotněla ve vazební věznici v Hradci Králové, kde jsou muži i ženy. Podle informací TV Nova ve vězení v době pobytu Janákové koloval moták, který ženským vězeňkyním radil, že když otěhotní, dostanou se na svobodu.

Nyní je vražedkyně Janáková v šestém měsíci těhotenství a na svobodě (jak vypátrala TV Nova). Do věznice by se měla vrátit přibližně rok po porodu, tedy v září příštího roku. Tedy – pokud znovu neotěhotní.

V úvahu připadají tři možnosti, jak si „kukuřičná vražedkyně“ opatřila sperma, které pro ni znamenalo propustku na svobodu.

1)    Dostala ho od návštěvy

2)    Otěhotněla s bachařem

3)    Dostala ho od vězně z jiné části věznice

Spermie vydrží v uzavřené nádobě při běžné teplotě živé v řádech desítek minut.

„První možnost považuji za vyloučenou,“ řekl portálu Höppner.cz Václav Peričevič ze spolku Šalamoun. „Všechny návštěvy jsou vždy pečlivě prohlédnuty. Je takřka nemožné něco tajně předat, návštěva probíhá pod dohledem kamer. Například v ženské věznici Světlá nad Sázavou se to nikdy nestalo, ačkoli vězeňkyně vědí, že by se tak dostaly ven.“

Ani druhá možnost není pravděpodobná. Ve vazební věznici v Hradci Králové jsou vězeňkyně umístěny v celách od dvou do pěti osob. „Jsou tam kamery. Považuji za vyloučené, že by do toho nějaký bachař šel,“ říká Václav Peričevič.

Třetí možnost bude ta pravá. „Ve věznicích je běžné, že si vězni posílají zprávy, říká se tomu koňování,“ říká Václav Peričevič. Koňování je ve vězeňské hantýrce způsob posílání všeho možného pomocí systému lanovek mezi celami skrze okna.

„Vězni si dávají zprávu například údery do topení, že přijde zásilka.“ Tímto způsobem s nejvyšší pravděpodobností dostala Janáková zásilku spermatu.

Není ani vyloučeno, že  vražedkyni předal sperma někdo ze zaměstnanců věznice, tedy psycholog, speciální pedagog, lékař, nebo sociální pracovnice. Pátrání by tedy rozhodně mělo vést také tudy.

Vypátrat otce dítěte je překvapivě snadné.

 „Při nástupu do vězení se vězňům odebírá DNA.  Stačí porovnat DNA vězňů z věznice v Hradci Králové a DNA dítěte,“ říká Peričevič. Je tedy třeba čekat až na narození dítěte vražedkyně Janákové?

DNA dítěte lze zjistit ještě před jeho narozením. Stačí vzorek krve matky a potencionálního otce.

//www.vscr.cz/vazebni-veznice-hradec-kralove/o-nas/zakladni-informace/
//www.abctehotenstvi.cz/txt/otcovstvi-lze-urcit-uz-pred-narozenim-ditete

 

Autor: hop

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace