Vrchní Putinova propagandistka Simonjanová: Zastavte válku, Ukrajinci přijdou i k nám. Propaguje porážku, diví se kolegové

Vrchní Putinova propagandistka Simonjanová: Zastavte válku, Ukrajinci přijdou i k nám. Propaguje porážku, diví se kolegové
Autor fotografie: flickr, public domain|Popisek: Margarita Simonjanová a Vladimir Putin
08 / 06 / 2023, 14:30

Margarita Simonjanová, která dlouhodobě patří do pestré a zdánlivě nekonečné mozaiky kremelské propagandy, začala apelovat na to, aby se zastavila válka. To je poměrně zásadní obrat oproti dřívějšku.

Je vedoucí prokremelské televize Russia Today, vždy plédovala pro válku a zardoušení svobodného ukrajinského národa, nyní však pozoruhodným způsobem obrátila - Margarita Simonjanová apeluje na zastavení války. Propagandistka na kanálu Rossija 1 prohlásila, že Ukrajina dostane od Západu stíhací letouny a také rakety dlouhého doletu (ty už Kyjev dostává například od Velké Británie - Storm Shadow), čili zbraně, které mohou být v této fázi války zvlášť účinné.

Simonjanová dále v pořadu uvedla, že obránci před ruskou invazí se přesunou také na území agresora, Bělgorodskou oblast, (kde už operuje Legie svobodného Ruska) a ani zde se nezastaví. ,,Půjdou dál i směrem k Voroněžské oblasti, k Rostovu, mému rodnému Krasnodaru a hovořím zde i o Krymu," řekla Simonjanová. Nicméně tím na druhou stranu nepotěšila své kolegy ze soukolí kremelské propagandy, kteří její výroky označují za poraženecké, zrádné a nepřípustné.

Simonjanová je známá svými ostrými, demagogickými a hlavně nepravdivými výpady vůči Ukrajině, kterou považuje za nacistickou, v jejím čele pak stojí ,,náckové", jako je prezident Volodymyr Zelenskyj. Propagandistka si také stěžuje na útlak Rusů, a to nejen na Ukrajině, ale i v České republice.

V dubnu minulého roku, kdy dva měsíce zuřila válka na Ukrajině, se otevřeně v diskusním pořadu přiklonila k podpoře vývoje, který směřuje ke třetí světové válce a použití jaderných zbraní ze strany Ruska. Nasazení těchto smrtonosných zbraňových prostředků však vyloučili vrcholní kremelští političtí představitelé. Otázkou je, nakolik se jim dá věřit. Není divu, že se stejně jako její kolegové dostala za své neomalené výroky na sankční listinu Evropské unie.

Zdroj: The Guardian

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.