Vrcholí boj o Rakku, islamisté vzali civilisty jako lidské štíty

Vrcholí boj o Rakku, islamisté vzali civilisty jako lidské štíty
15 / 10 / 2017, 11:00

Ze syrského města Rakka se v noci na dnešek evakuovala část bojovníků radikální organizace Islámský stát (IS), která s sebou vzala civilisty jako lidské štíty. Agentuře Reuters to řekl mluvčí arabsko-kurdské koalice (SDF), která proti IS v Rakce bojuje. Mluvčí řekl, že evakuace skončila a že z města odešli jenom syrští členové IS, nikoliv zahraniční bojovníci.

Boje za osvobození města, které IS používal jako své hlavní sídlo v Sýrii, podle SDF pokračují.

Evakuační "operace skončila, bitva pokračuje. V noci odjela poslední skupina bojovníků IS, kteří souhlasili s odchodem" z města, sdělil mluvčí Mustafá Bálí.

Do Rakky byly v sobotu přistaveny desítky autobusů, které byly k evakuaci použity. Mluvčí kurdských milicí YPG, které se podílejí na osvobozování města, v sobotu řekl, že boj o Rakku by mohl skončit o tomto víkendu.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.