Vrcholí přípravy na válku? Povinné odvody mužů i žen, zavření státních hranic, zbrojení, strach....

Vrcholí přípravy na válku? Povinné odvody mužů i žen, zavření státních hranic, zbrojení, strach....
16 / 05 / 2015, 18:45

Půjdou naše děti opravdu do války? Od konce studené války v roce 1991 nebyla situace ve světě natolik vyhrocená, jako v posledních měsících.

Lékař Jan Hnízdil uvedl na serveru Parlamentnilisty.cz: „Děsí mne, jak se s ní (válkou, pozn. red.) smiřujeme. Jako by za nás měla vyřešit problémy, které my sami řešit neumíme. Skoro každý den je nějaká zpráva v novinách: zvyšují se náklady na zbrojení, náčelník generálního štábu vyzývá k větší aktivitě NATO, posilují se pravomoci tajných služeb, podařilo se obnovit provoz muničních skladů, zvyšují se zásoby potravin, stát plánuje odvody 70 000 branců ročně včetně dívek... Pokud se budeme s válkou smiřovat a postupně ji naplňovat, tak k ní dojdeme.“ 

O novele branného zákona jsme psali 8. dubna v článku "Budou od roku 2016 povinné vojenské odvody pro muže i ženy?" Vláda nakonec tento návrh schválila, a teď už záleží jen na poslancích a senátorech (a samozřejmě na českém prezidentovi), zda bude v této podobě i přijat. Potom by se odvody týkaly mužů a žen, kterým bude v roce 2017 18 let.

"Pokud bude přijata novela branného zákona, můžete se ocitnout na bojové misi, dřív než řeknete švec. Bez výcviku, nedobrovolně, v době míru. Bez pardonu. " varuje autor článku na webu AC24. A pokračuje:

"Konkrétně to znamená, že všichni dnešní třicátníci až padesátníci budou podléhat tomuto režimu od okamžiku platnosti novely a všichni noví branci (muži i ženy), pokud neodmítnou vykonávat mimořádnou službu. Armádní činovníci tím dostanou bianco šek, aby použili neprofesionální vojsko pro mise v zahraničí. Stačí jim k tomu jediná věc: podepsaná mezinárodní smlouva. Navíc to znamená, že tím končí ryze obranná doktrína ČR a mění se v útočnou,“ domnívá se Jaroslav Kuchař, autor zmiňovaného článku, který byl v týdnu hojně sdíleným i díky zapojení se skupiny Anonymous.

Dalším důležitým momentem, který veřejnost příliš nevnímá je , že pokud bude existovat bezprostřední vážná hrozba pro veřejný pořádek nebo vnitřní bezpečnost, ministr vnitra bude moci nařídit OKAMŽITĚ uzavřít naše státní hranice. Vláda měla totiž projednávat návrh novely zákona o ochraně státních hranic, prozatím však legislativní rada vlády projednávání tohoto návrhu zákona přerušila.

O válečných konfliktech, teroristických útocích, válce s islámským státem informujeme na našem webu téměř každodenně. Od konce studené války v roce 1991 nebyla situace ve světě natolik vyhrocená. Podle některých pozorovatelů je současná situace podobná situaci v šedesátých letech v souvislosti s tzv. Karibskou krizí. Svět tehdy dělilo od jaderné války opravdu jen několik minut.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace