Vše, co dělal Hitler, bylo legální, napsala britská poslankyně

Vše, co dělal Hitler, bylo legální, napsala britská poslankyně
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Velká Británie
29 / 04 / 2016, 15:30

Britská Labouristická strana už pozastavila mandát své poslankyni Naz Shahové.

Britská poslankyně za labouristy Naz Shahová sdílela na sociálních sítích ještě před svým zvolením rasistické a antisemitské statusy, které byly naméřené proti Židům a Izraeli. Rovněž hájila Adolfa Hitlera a jako řešení konfliktu Izraele a Palestiny viděla v deportaci Židů do USA. Shahové její mateřská strana již pozastavila mandát.

Jedním z dalších kontroverzních výroků, jichž se poslankyně dopustila byl status ,,nikdy nezapomeňte, že všechno, co Hitler v Německu udělal, bylo legální". Předseda Labouristické strany Jeremy Corbyn označil její slova urážející a neakceptovatelné. Současně se od nich distancuje jako celá strana, kterou vede. Dohodl se s Shahovou na prozatimním pozastavení jejího poslaneckého mandátu.

Shahová svých slov, která napsala rok předtím, než byla zvolena v květnu 2015 poslankyní, litovala. Ve středu prohlásila, že hluboce lituje slov, která zcela nevhodným způsobem použila na sociálních sítích, jež mohla Židy ranit. K omluvě potom dodala, že antisemitismus je rasismus.

 

Zdroj: echo24.cz

 

 

Tagy článku