Německé správní soudy jsou zavaleny odvoláními migrantů ve věci azylu. Systém se může úplně zhroutit, varují soudci

Německé správní soudy jsou zavaleny odvoláními migrantů ve věci azylu. Systém se může úplně zhroutit, varují soudci
Popisek: migranti
23 / 07 / 2017, 08:00

Německé správní soudy už nezvládají nápor migrantů, kteří se k nim odvolávají pro neudělení azylu.

Podle předsedy Asociace německých správních soudů Roberta Seegmüllera je situace na hranici kolapsu, a může se ještě zhoršovat. ,,Situace začíná být velmi dramatická. Jsme teď na limitu toho, co jsme schopni zvládnout," prohlásil Seegmüller.

Ten si stěžuje již od jara tohoto roku ohledně odvolání či žalob proti Spolkovému úřadu pro migraci a uprchlíky (BAMF). Tisíce žadatelů o azyl, kterým BAMF zamítl jejich žádost nyní směřují svá odvolání ke správním soudům, které je nestíhají z kapacitních důvodů řešit. Odvolání migrnatů se týkají i deportačních příkazů. 

psali jsme: Pákistánský migrant sexuálně zneužil šestiletou dívku, dostal podmínečný trest. Je mi jedno, zda mám sex s dítětem či dospělým, řekl u soudu

Server RT uvádí, že zbývá přibližně 250 000 případů, které se týkají azylové problematiky, a jež teprvě ,,čekají" na to, až se dostanou k soudu. ,,Systém správního soudnictví nemůže v dlouhodobé perspektivě takový nápor žádostí zvládnout. V určitém bodě se může úplně zhroutit," varuje proto Seegmüller. Dodal, že německé soudnictví v tuto chvíli nemá pro takové množství případů dostatek soudců, nižší personál, prostory, ale i IT kapacity.

Do Německa loni přišlo zhruba 280 000 uchazečů o azyl, což je přibližně třikrát méně než v roce 2015, kdy to bylo 890 000 lidí. Migranti se ale obvykle proti rozhodnutí BAMFu odvolávají, a tak jsou německé správní soudy nuceny řešit desítky tisíc odvolání a žádostí.

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.