Všechny firmy holdingu CSG fungují: platí v nich opatření na ochranu zdraví zaměstnanců a udržení výroby

Všechny firmy holdingu CSG fungují: platí v nich opatření na ochranu zdraví zaměstnanců a udržení výroby
19 / 03 / 2020, 13:00

Všechny firmy průmyslového holdingu CSG i v době pandemie virové choroby COVID-19 fungují, snahou vedení je chránit zdraví zaměstnanců a podporovat nařízení vlády pro ochranu veřejného zdraví. Zároveň se v neustále zhoršujících podmínkách snaží udržet výrobu a obchodní aktivity v nezměněné kapacitě co nejdéle. Napříč jednotlivými společnostmi platí soubor preventivních bezpečnostních, hygienických a provozních opatření, která chrání zdraví zaměstnanců a zajišťují bezpečný provoz.

„Firmy holdingu CSG vyrábějí a obchodují v nezměněném modu, jen za ztížených provozních podmínek daných nutnými preventivními opatřeními proti šíření nákazy. Všem zaměstnancům, o jejichž zdraví jde především, bych chtěl moc poděkovat za jejich dodržování. Zatím nemáme hlášen jediný případ nákazy,“ uvedl majitel CSG Michal Strnad.

„Naše firmy postupují podle svých krizových plánů, které vycházejí z nařízení vydaných českou vládou. Operují v nich krizové štáby a všechny důležité informace pravidelně hlásí na centrálu CSG,“ doplnil personální ředitel CSGM Petr Tužil.

V jednotlivých firmách platí soubor mnoha preventivních opatření. Podle Tužila opatření ukazují na vysokou úroveň manažerů všech firem v holdingu CSG. „Všem skutečně záleží na zdraví zaměstnanců a jejich rodin,“ komentoval situaci personální ředitel. Mezi běžná opatření patří rozmístění dezinfekčních prostředků – mýdel a gelů. Ve výrobních areálech i kancelářských budovách je posílen úklid a jsou dezinfikovány prostory, zaměstnancům se měří teplota.

Lidé, jejichž náplň práce umožňuje institut home office, pracují z domova. Firmy omezily externí návštěvy i interní schůzky s větším počtem osob a zrušily nebo redukovaly služební cesty. „Ve všech případech upřednostňujeme použití telefonu a elektronických médií před osobní schůzkou,“ dodal Tužil. Omezení se podle něj dotkla i náboru zaměstnanců. „Ve vhodných případech se s žadateli spojujeme přes Skype nebo telefonicky,“ doplnil.

Podle Michala Strnada se v centrále CSG i ve firmách projevuje velká soudržnost mezi zaměstnanci a snaha překonat náročné období ve zdraví a s optimismem. „Lidé jsou ohleduplní, což velmi oceňuji. Některé naše zaměstnankyně šijí roušky, jiní pomáhají v místě svých bydlišť potřebným. Jsem přesvědčen, že tuto krizi společnými silami zvládneme. Slovy klasika – byli jsme před koronavirem, budeme i po něm,“ uvedl Strnad.

O holdingu CZECHOSLOVAK GROUP

CZECHOSLOVAK GROUP je holding navazující na tradici československého průmyslu, který podporuje a dále rozvíjí aktivity tradičních českých a slovenských společností v oblasti civilní i obranné průmyslové produkce. Jeho portfolio zahrnuje výrobu a prodej strojírenských produktů pro automobilový, železniční, letecký či hodinářský průmysl, dále výrobu speciálních vozidel, terénních nákladních automobilů, zbraní a zbraňových systémů či munice. Skupina klade silný důraz na kvalitu svých produktů a služeb a na exportní aktivity. S produkty společností holdingu se lze setkat na všech kontinentech a počet jeho zákazníků se neustále rozrůstá.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace