"Všichni teroristé jsou muslimové a všichni muslimové jsou teroristé," řekl majitel restaurace a muslimky neobsloužil

&quote;Všichni teroristé jsou muslimové a všichni muslimové jsou teroristé,&quote; řekl majitel restaurace a muslimky neobsloužil
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
29 / 08 / 2016, 15:15

Video koluje i po sociálních sítích a skupina brojící proti xenofobnímu chování ve Francii žádá všechny uživatele, aby to provozovateli restaurace řádně osladili.

Restauratér ve francouzském regionu Seine-Saint-Denis si nebral servítky k zákaznicím, které byly zahaleny do nikábu. Přišel k nim a řekl: „Madam, všichni teroristé jsou muslimové a muslimové jsou teroristé. Lidé jako vy se na mě klidně mohou zlobit." Jedna z žen se obratem ptá, zda by jen kvůli tomu, co má na sobě, měla někam klást bomby. Restauratér si však trval na svém. Zdůrazňoval, že žije v sekulární zemi, kde může své názory vyjadřovat svobodně. Následně ženy požádal, aby odešly.  Zdroj: parlamentnilisty.cz

"Každý muslim je terorista, tečka. A drž hubu." Ameriku zachvátila islamofobie.

V rozhovoru padne také zmínka o policii; a deník L´Expres se na místní policii tázal, zda nakonec strážci zákona opravdu dorazili na místo. Policisté to potvrdili, ale odmítli k případu říci cokoli bližšího.

Jeden z uživatelů prý provozovatele restaurace kontaktoval a dozvěděl se, že restauratér svého činu lituje. Ovlivnilo ho prý, že v hudebním klubu Bataclan zemřel jeden z jeho přátel. Připomeňme, že ke konci roku 2015 zemřelo v hudebním klubu asi osm desítek lidí po teroristickém útoku islamistů.

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.