VTM: Teroristé plánovali útok v Belgii již o tomto víkendu

VTM: Teroristé plánovali útok v Belgii již o tomto víkendu
Autor: Screenshot/Youtube|Popisek: ilustračný obrázok
18 / 06 / 2016, 13:30

(ČTK)Brusel - Osoby, které v noci na dnešek při rozsáhlých raziích zadržela belgická policie, plánovaly v Belgii zaútočit zřejmě již tento víkend, možná už dnes během zápasu belgického týmu na evropském fotbalovém šampionátu. S odvoláním na své zdroje o tom informovala vlámská televize VTM.

Policie podle ní žádné zbraně ani výbušniny nenašla. Prokuratura zatím oficiální prohlášení k domovním prohlídkám neučinila, sdělila však, že bylo nutné jednat.

"Vyšetřování si vyžádalo okamžitý zásah," uvedla generální prokuratura. "V zájmu vyšetřování nemohou být zveřejněny žádné další informace," dodala.

Policisté po celé Belgii provedli několik desítek domovních prohlídek a prohledali více než 150 garáží. Vyslechli na 40 lidí, z toho 12 jich zadrželi kvůli podezření z příslušnosti k teroristické buňce.

Belgická policie podle agentury Reuters obdržela ve středu varování, že určitá skupina bojovníků z radikálního hnutí Islámský stát (IS) nedávno opustila Sýrii a vydala se do Evropy, aby ve Francii a Belgii zaútočila. V pátek policisté zadrželi muže, který byl identifikován jako belgický občan Youssef E. A. Toho vyšetřovatelé podezřívají z možného napojení na březnové útoky v Bruselu, při kterých zahynulo 32 lidí a dalších více než 300 utrpělo zranění.

Fotbalové mistrovství Evropy, které se koná ve Francii, provázejí mimořádně přísná bezpečnostní opatření. Úřady se obávají, že by sportovního svátku mohli zneužít teroristé. U stadionu Stade de France se navíc loni v listopadu odehrál jeden z útoků islámských radikálů na Paříž, při kterých zemřelo 130 lidí.

 AUTOR: ČTK

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace