Vůdce kosovských Srbů Oliver Ivanovič byl zastřelen

Vůdce kosovských Srbů Oliver Ivanovič byl zastřelen
Autor fotografie: Screenshot YouTube
16 / 01 / 2018, 11:30

Na lídra kosovských Srbů Olivera Ivanoviče byl spáchán atentát, kterému později podlehl.

Podle serveru RT.com na Ivanoviče několikrát ráno vystřelil neznámý útočníky před kanceláří Civilní iniciativy SPD, jejíž je předsedou.

Server RT.com uvedl, že přes veškerou snahu lékařů byl prohlášen mrtvým v 9:30 v nemocnici, kam byl s vážnými střelnými poraněními převezen. Atentát měl být spáchán ozbrojencem jedoucím v autě. Na Ivanoviče byl spáchán atentát již minulý rok, kdy mu neznámí pachatelé zapálili auto. 

Srbský prezident kvůli atentátu na předního politika kosovských Srbů svolal schůzi bezpečnostní rady.

V lednu 2016 byl odsouzen Ivanovič na 9 let vězení za válečné zločiny, kterých se měl dopustit v roce 1999. Měl totiž nařídit vraždy etnických Albánců v Mitrovici. V únoru 2017 byl však rozsudek zrušen a nařízeno nové soudní projednání

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Defence  - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.