Vůdce proruských povstalců: obnovíme útok!

Vůdce proruských povstalců: obnovíme útok!
Autor fotografie: Youtube/????????-??|Popisek: Igor Strelkov
23 / 10 / 2014, 16:45

23.10.2014 / Situace na východě Ukrajiny se v posledních dnech znovu vyhrocuje.

Za záminku mu posloužily neustávající dělostřelecké útoky ukrajinské armády na pozice povstalců, Doněck a jiná města u frontové linie. Přitom ale Zacharčenko paradoxně podotkl, že by nerad rozpoutal válku.

Následně reagovali představitelé Kyjeva. Přirovnali Zacharčenkovo prohlášení ke slovům telete, které se rozhodlo chytnout a sníst vlka. Během několika hodin zklidnil rétoriku i sám Alexandr Zacharčenko: „Neřekl jsem, že tam půjdeme se zbrani v ruce zítra nebo pozítří, nicméně území Novoruska jsou ilegálně okupovaná Ukrajinci a dříve anebo později musí být osvobozena“.

Na internetu se objevil také záznam s prohlášením bývalého vůdce proruských povstalců Igora Strelkova. Kyjev podle něj chystá útok proti povstalcům ihned po nadcházejících ukrajinských parlamentních volbách. Strelkov veřejně varoval Kreml, že pokud povstalce včas nepodpoří, nedovedou prokyjevským ozbrojeným silám čelit a takzvané Novorusko zanikne.

Podívejte se na záznam Strelkova prohlášení (zdroj: youtube/????????-??)Psali jsme také:

Skrytá rizika Asociační dohody mezi EU a Ukrajinou

Jak vypadá válka na Ukrajině v přímém přenosu?

OSN: na Ukrajině již bylo zabito nejméně 3660 lidí

Ukrajinská fronta: strany stahují děla a zároveň chystají novou ofenzivu

Ukrajinská revoluce po půl roce: vztek, zklamání, bída, smrt a beznaděj

Nové kolo války na Ukrajině přivede do ČR tisíce imigrantů - včetně pravicových extrémistů

Migrace cizinců do ČR: klid před bouří nebo nejsme zemí zaslíbenou?

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.