Výbuch domu v Alcanaru v Katalánsku může souviset s teroristickým útokem v Barceloně

Výbuch domu v Alcanaru v Katalánsku může souviset s teroristickým útokem v Barceloně
Autor fotografie: YouTube|Popisek: Místo výbuchu
18 / 08 / 2017, 00:45

Výbuch ve středu v noci v Alcanar Platja je spojován s útokem Las Ramblas v Barceloně, sdělil regionální úřad.

Zpočátku policie předpokládala, že došlo k úniku plynu, který způsobil zničení domu, což vedlo k nejméně jedné smrti a několika zraněním. Nejméně jedna osoba zemřela a dalších šest bylo zraněno při výbuchu kolem 23:15 ve středu večer v obci Alcanar Platja v jižní Katalánsku.

Hasiči objevili při zkoumání výbuchu v domě okolo 20 plynových lahví. Dokumenty, které policie nalezla mezi sutinami, umožnily vytvoření spojení s útokem v Barceloně, informovala místní média. Podle sousedů byl dům obývan dvěma bratry z Magrebu.

Zdroj: RT

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace