Výbuch násilí v uprchlickém táboře v Lipsku.

Výbuch násilí v uprchlickém táboře v Lipsku.
Popisek: Ilustrační foto
27 / 09 / 2015, 09:30

Důvodem bylo údajné napadení syrské dívky Afgáncem.

Rvačka až 200 uprchlíků v azylovém zařízení vypukla ve čtvrtek večer poté, co jedenáctiletou dívku ze Sýrie údajně nožem ohrožoval afgánský mladík. Informaci zveřejnil britský server telegraph.co.uk

V utečeneckém táboře, který je umístěn v přestavěné výstavní hale v Lipsku, bylo v posledních dvou týdnech umístěno přes 1800 azylantů. Obě znesvářené skupiny Syřanů a Afgánců se ozbrojily nohama od stolů a židlí i rámy od postelí a pustily se do sebe takovým způsobem, že němečtí zaměstnanci Červeného kříže museli opustit areál; přesto došlo ke zranění dvou žen.

Uprchlíci zaútočili i na bezpečnostní personál a vojáky, kteří hlídkovali v hale. Při "krveprolití" došlo ke zranění blíže neupřesněného počtu uprchlíků a situaci musely zvládnout až přivolané policejní posily. Podle německé policie bylo šest Afgánců vzato do vazby a policie současně vyšetřuje podezření z údajného útoku na syrskou dívku, stejně jako celý incident i krádeže mobilních telefonů. 

Utečenci si v táboře ve Vyšních Lhotách opatřovali zbraně, policie jim je zabavila

Důvodem násilí mezi uprchlíky je neutěšená situace v přeplněných německých uprchlických táborech. Podobný konflikt vypukl již v srpnu v zařízení v Suhlu ve středním Německu, kdy Afgánec vytrhl stránky z Koránu, což vyprovokavalo dvacet muslimů k odvetě.

Rvačky mezi žadateli o azyl v německém přijímacím středisku. Musela zasahovat policie

Německé imigrační úřady jsou opakovaně kritizovány za zjištěné nedostatky v uprchlických zařízeních, kde je nedostatek místa pro všechny uprchlíky, nejsou oddělovány muži od žen a dětí, čímž dochází i k sexuálnímu obtěžování a znásilňování.

Co se děje v německých uprchlických táborech? O čem nemáme vědět?

YouTube, PEGIDA - TV Dresden

 

 

Tagy článku