Výbuch v čínské chemické továrně zabil nejméně 21 lidí

Výbuch v čínské chemické továrně zabil nejméně 21 lidí
Popisek: Ilustrační obrázek
11 / 08 / 2016, 13:30

Nejméně 21 lidí bylo údajně zabito při výbuchu v chemické továrně ve střední Číně, sdělila to čínská státní televize CCTV. Pět dalších lidí bylo zraněno, z toho 3 těžce.

K incidentu došlo v městě Dangyang, v centrální provincii Chu-pej dnes odpoledne. Podle čínských médií údajně poté, co praskla trubka vedoucí pod vysokým tlakem páru.

Čínské chemické provozy mají obecně špatnou bilanci co se týče nehod. Výbuchy v přístavním městě Tchien-ťin zabily 165 lidí loni v srpnu. Vládní zpráva říká, že exploze byla způsobena nesprávně či nelegálně uloženými materiály.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace