Výbuch v metru v Tchaj-Peji zranil 21 lidí

Výbuch v metru v Tchaj-Peji zranil 21 lidí
Autor: redakční databáze|Popisek: výbuch
08 / 07 / 2016, 19:15

Policie intenzivně pátrá po útočníkovi.

V čínské Tchaj-Peji na Tchaj-wanu došlo ve čtvrtek k výbuchu ve stanici metra. Exploze zranila nejméně 21 lidí, nedošlo k žádným ztrátám na životech. Dva lidé, kteří utrpěli vážná zranění, byli převezeni do nemocnice.

Podle dostupných zpráv a svědků se ozvaly tři silné výbuchy v kabině metra, které se pak změnily v plameny. K výbuchu mělo dojít v šestém voze soupravy metra. Když na místo dorazili hasiči, byl již oheň zneškodněn, a nemuseli proto zasahovat.

Šéf hasičského oddělení v Tchaj-Peji Wu Junhong řekl, že k detonacím došlo v okamžiku, kdy souprava metra mířila zrovna do stanice. V momentě, kdy nastal výbuch, cestující pohotově zlikvidovali požár hasicím přístrojem.

Tři černé výbušniny, které byly necelých 20 centimetrů dlouhé, a jež měly za následek exploze a následný požár, pak byly hasičskými jednotkami nalezeny roztroušené na sedadlech metra.

 

Zdroj: theepochtimes.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace