Výbuch v petrochemické továrně v Mexiku smrtil 24 lidí

Výbuch v petrochemické továrně v Mexiku smrtil 24 lidí
Autor: YouTube/screenshot
22 / 04 / 2016, 20:00

Neštěstí si vyžádalo i 19 zraněných, 8 lidí se stále pohřešuje

Mexické město Coatzacoalcos bylo svědkem masivního výbuchu petrochemické továrny. Ve čtvrtek se podle svědků ozvala z továrny ohlušující exploze, která namístě zabila 24 lidí, zranila 19 dalších. Bilance ještě není konečná, protože v nemocnici je 13 těžce zraněných, kteří bojují o život. Navíc 8 lidí se stále pohřešuje. 

Továrna spadá pod mexický naftařský gigant Pemex. Podle prohlášení, které společnost k neštěstí učinila, bylo 13 těl identifikováno a 8 z nich předáno pozůstalým. Na místě tragédie byl přítomen i mexický prezident Enrique Nieto a setkal se s rodinami obětí. Prezident prohlásil, že Pemex ve spolupráci s další společnosti Mexichem company odškodní v následujících týdnech rodiny zahynuvších pracovníků továrny.

Zástupci Pemexu se nechali slyšet, že prioritou je nyní zajištění bezpečnosti továrny pro týmy, které byly určeny pro prohlídku škod vzniklých v továrně. Specialisté se snaží nyní získat přístup do poškozených částí.

Výbuch měl také za následek evakuaci přilehlých oblastí hlavně kvůli škodlivým toxinům, které byly výbuchem roztroušeny do vzduchu. 

Zdroj: theepochtimes.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace