Výbuch v petrochemické továrně v Mexiku smrtil 24 lidí

Výbuch v petrochemické továrně v Mexiku smrtil 24 lidí
Autor fotografie: YouTube/screenshot
22 / 04 / 2016, 20:00

Neštěstí si vyžádalo i 19 zraněných, 8 lidí se stále pohřešuje

Mexické město Coatzacoalcos bylo svědkem masivního výbuchu petrochemické továrny. Ve čtvrtek se podle svědků ozvala z továrny ohlušující exploze, která namístě zabila 24 lidí, zranila 19 dalších. Bilance ještě není konečná, protože v nemocnici je 13 těžce zraněných, kteří bojují o život. Navíc 8 lidí se stále pohřešuje. 

Továrna spadá pod mexický naftařský gigant Pemex. Podle prohlášení, které společnost k neštěstí učinila, bylo 13 těl identifikováno a 8 z nich předáno pozůstalým. Na místě tragédie byl přítomen i mexický prezident Enrique Nieto a setkal se s rodinami obětí. Prezident prohlásil, že Pemex ve spolupráci s další společnosti Mexichem company odškodní v následujících týdnech rodiny zahynuvších pracovníků továrny.

Zástupci Pemexu se nechali slyšet, že prioritou je nyní zajištění bezpečnosti továrny pro týmy, které byly určeny pro prohlídku škod vzniklých v továrně. Specialisté se snaží nyní získat přístup do poškozených částí.

Výbuch měl také za následek evakuaci přilehlých oblastí hlavně kvůli škodlivým toxinům, které byly výbuchem roztroušeny do vzduchu. 

Zdroj: theepochtimes.com

Tagy článku