Výbuchy v Thajsku pokračují: Nejméně čtyři mrtví a desítky zraněných

Výbuchy v Thajsku pokračují: Nejméně čtyři mrtví a desítky zraněných
Autor: redakční databáze|Popisek: exploze
12 / 08 / 2016, 08:15

Další exploze zazněly na několika místech Thajska, země okamžitě zpřísnila bezpečnostní opatření.

Po včerejších dvou výbuších v thajském turistickém letovisku Chua Chin vybuchly další nálože i na oblíbeném ostrově Phuket. Podle agenturních zpráv zaznělo od včerejška celkem  sedm explozí. Zejména západní turisté kvapně opouštějí Thajsko, ti jsou také mezi zraněnými. Podle thajské policie se ale nejedná o teroristický útok, ale o sabotáž. Žádná skupina se zatím k atentátům nepřihlásila.

Bomby vybuchly dnes ráno znovu v Chua Chinu, ale také na ostrově Phuket, který je oblíbenou turistickou destinací. Podle agentury AFP zemřely v pátek při výbuších nejméně 3 lidé a desítky byly zraněny. 

V zemi panují již nyní zpřísněná bezpečnostní opatření. Policie prohledává lidem na místě výbuchů tašky a batohy, aby vyloučila další možné nebezpečí. 

Policie se domnívá, že by mohlo jít o čin separatistických odpůrců vojenského režimu, kteří z jihu vedou ozbrojenou kampaň proti ústřední vládě.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace