Výchova dětí k vraždění III

Výchova dětí k vraždění III
Autor fotografie: YouTube/ screenshot|Popisek: Propagační akce náborářů IS. Dětem rozdávají dárky...
18 / 07 / 2015, 11:15

Vymývání mozků, převýchova a nasazení v boji. Islámský stát vychovává z dětí budoucí vrahy, kteří se před ničím nezastaví. Ani před vlastními rodiči. Všichni mají strach z budoucí generace....

Děti, které padly do rukou islámských radikálů jsou podle OSN zaživa pohřbívány, mučeny, ukřižovány, stávají se sexuálními otroky nebo lidskými štíty, o tom jsme už psali v článcích "Výchova dětí k vraždění I", "Výchova dětí k vraždění II" nebo "Zvěrstva islamistů se stupňují, nyní jsou na řadě děti".

Dnes zveřejnil server hindustantimes.com informaci o tom, jak se vychovávají v islámském státu děti k hromadným popravám.

Přes 120 dětí se seřadilo a každé z nich dostalo panenku a meč. A instruktoři IS jim dávají lekci, jak se stínají hlavy a demonstrují to právě na panenkách. Jedním z nich je i 14letý chlapec z jezídské menšiny, který to nedokázal "správně" a tak to musel opakovat, jednou, dvakrát, třikrát..."Pak mě naučili, jak držet meč, a ukázali mi, jak nejlíp seknout. Řekli mi, že to je hlava nevěřícího," říká chlapec, který uprchl z výcvikového tábora v severním Iráku. 

Když bojovníci IS obsadli v loňském roce města a vesnice obývaná Jezídy, muže popravili a ze zajatých dívek a žen udělali sexuální otrokyně, které dávají za odměnu svým věrným. Malé kluky násilím odebrali jejich matkám a přemístili je do tábora Farouq na převýchovu.

Syrský právník riskuje život a zachraňuje ženy unesené IS. Není sám a zachránil jich stovky.

Pro desítky mladých jezídských chlapců mají islámisté připravený jiný osud: snaží se je "převychovat", donutí je konvertovat k islámu a potom se je snaží proměnit v džihádistické bojovníky. Snahou IS je vybudovat novou generaci militantů, potvrzují to v rozhovorech obyvatelé, kteří uprchli nebo stále ještě žijí v oblasti pod vládou IS.  

Do dětské skupiny bojovníků IS lákají i další děti, za peníze, za dárky, nebo jen prostým zastrašováním a vymýváním mozků. Cílem je, aby děti byly stejně kruté a bezohledné jako jejich trenéři. Malí kluci se stávají poslušnými katy, kteří stínají hlavy, podřezávají krky nebo střílí zajatce do hlavy. Je to vidět i na videozáznamu z popravy v Palmyře.

IS zveřejnil video s popravou 25 mužů v amfiteátru v Palmyře

Minulý týden bylo na YouTube zveřejněno IS video, jak chlapec, kterému nebyla ani 13 let, setnul hlavu zajatému kapitánovi syrské armády.

Ve školách a mešitách jsou děti pod vlivem radikálů, kteří je cíleně vedou k extrémismu, často i proti vůli jejich rodičů. Snaží se získat přízeň dětí i na ulicích, kde jim předávají hračky. Děti nakonec skončí ve výcvikových táborech pro děti, kde jsou nazývány jako "Ashbal" - Lvíčata -mladí bojovníci chalífátu.

Abu Hafs Naqshabandi, syrský šejk v tureckém městě Sanliurfa, tvrdí "Do myslí mladých lidí jim zasévají extrémismus a terorismus, mám strašné obavy o budoucí generaci." Indoktrinace se zaměřuje hlavně na muslimské děti Sunnitů, kteří žijí na území IS. Ale únosy dětí Jezídů, kteří jsou islámskými radikály považováni za "kacíře určené na porážku", dokazují, že se IS snaží "přesvědčit" a "převychovat" mládež jiné náboženské komunity, úplně z jejich myslí vymazat minulost a nahradit jí myšlenkou islámského radikalismu.  

Chlapec, kterému se povedlo uprchnout, uvedl pro agenturu AP, že všichni dostali nová arabská jména a museli zapomenout na svá původní kurdská. V táboře Farouq strávil téměř pět měsíců, denně ho čekalo 8 až 10 hodin výcviku, včetně běhu, cvičení, školení se zbraněmi a studium koránu. Chlapci se musí mezi sebou prát a neustále si dokazovat svoji převahu. "Musel jsem to dělat, trenér mi řekl, že když to neudělám, tak mě bude muset zastřelit. Musíme se mezi sebou rvát pěstmi, jednou jsem svému bratrovi vyrazil při rvačce zub...Oni říkají, že musíme být ještě tvrdší." 

Videa z výcvikových táborů IS ukazují malé kluky ve vojenských maskáčích, jak pochodují se zbraněmi, plazí se pod ostnatým drátem nebo se cvičí ve střelbě. Musí snášet neuvěřitelně kruté zacházení. IS prohlašuje, že má stovky takových táborů, ale jejich skutečný počet není znám. Neví se ani, jaký je skutečný počet dětí, které prošly školením. Syrská organizace na ochranu lidských práv uvádí, že má zdokumentováno nejméně 1100 případů syrských dětí ve věku do 16 let, kteří se připojili k IS jenom v tomto roce. Některé z nich už byly vyslané do války a nejméně 52 jich bylo zabito, včetně osmi sebevražedných atentátníků. 

 

 

Tagy článku